OyunOyun Haberleri

League of Legends Taktik Savaşları – Yeni Oyun Modu

League of Legends yeni oyun modu ile karşınızda… Riot, Dota Auto Chess tarzı yeni oyun modu olan Taktik Savaşları’nı PBE sunucularına getirdi. Bu oyun modundaki amaç; altınlarınız ile aldığınız şampiyonlarla, kurduğunuz kompozisyonlarla 7 kişiye karşı vermiş olduğunuz mücadeleden son 1’e kalmak. League of Legends Taktik Savaşları ‘nın normal oyun sunucularına 9.13 yamasıyla birlikte gelmesi bekleniyor.

 

Şampiyonlar, Sınıf ve Kökenler

league of legends taktik savaşları karakterler
Karakterler

Oyunun en başında bir şampiyon seçmeniz gerekiyor. Her şampiyonun ayrı sınıf ve kökeni, her sınıf ve kökenin de ayrı özellikleri var. Bir sınıf veya kökene mensup şampiyonların belli miktarda sahada olması size farklı özellikler veriyor. Bu neden her tur size verilen altınlarla sınıf veya kökene uygun şampiyon seçmelisiniz. Uygun şampiyon yoksa bir miktar altın harcayarak sayfa değiştirebilirsiniz.

taktik savaşları karakterleri evrim
Karakter evrimi

Bir şampiyonu geliştirmek için de 3 tane kopyasını birleştirmeniz gerekiyor. Bu birleştirdiğiniz kopyalardan da 3 tane varsa en son seviyeye çıkarıyorsunuz.

 

League of Legends Taktik Savaşları Altın Sistemi

league of legends taktik savaşları harita
League of Legends Taktik Savaşları haritası

Her tur başında size belli miktarda altın verir. İsterseniz bu altınlarla seviye yükseltebilir, şampiyon alabilir veya biriktirerek altınlarınızı katlayabilirsiniz. Biriktirme kararına alırsanız her tur başında 10 altına ilave 1 altın verir (ör: 20 altında +2, 30 altında +3). Bu ilave altın en fazla 5’e çıkar. Ayriyeten kaybetme veya kazanma serisinde size ilave altın verir.

 

Taktik Savaşları Turları

Oyun modunda ki herkes 100 canla başlar. 6 turda bir en az candan en fazla cana doğru sırayla şampiyon seçimi yapılır. Diğer turların bir kaç tanesi NPC turu, geri kalan turlar ise rakiple karşılaşma turudur.

NPC turları -> 1,2,3. Minyon 9. Kayacıl 15. Kurt 21. Yırtıcı Kuş 27. Ejderha 33. Minyon 39. Vadinin Alameti 45.Kadim Ejderha

Yoluyla
League of Legends
Etiketler

Lahmacun

Bir parça boş idik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı