Sinema

Türkiye Kominist Olsaydı? Devrimden Sonra Filmi

Türkiye Kominist Olsaydı? Devrimden Sonra Filmi

Türkiye’de 1923 yılından beri ,neredeyse 100 yıldır, Cumhuriyet rejimi devam ediyor. Dünyanın gördüğü en kanlı savaş olan 2. Dünya Savaşı’nda Rusya, kendi ideolojisini yani Kominizm’i tüm ülkelere yayma çabasındaydı. Bu ülkeler içinde en kritik olanı ise Türkiye’ydi. Peki ya Türkiye Kominist Olsaydı?

Komünizm’in kurucularından, Vladamir Lenin.

 

Bir Bakalım: Komünizm Nedir?

Komünizm, sosyalizmden bir sonraki aşamadır. Her şeyin kamulaştırılması gerektiğini savunur. Üretim araçlarının ortak mülkiyeti üzerine kurulu sınıfsız, parasız ve devletsiz bir toplumsal düzen ve bu düzenin kurulmasını amaçlayan toplumsal, siyasi ve ekonomik bir ideoloji ve harekettir.

 

Peki, Türkiye’de Komünizm Olsaydı?

Türkiye’de tam bugün Komünist bir rejim ilan edilseydi sosyal hayatımızda ve iş hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? İşte bu soruları merak ediyorsanız “Devrimden Sonra” filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Devrimden Sonra, film afişi.

Konusu;

Film, Türkiye’de gerçekleşebilecek bir devrimin hayata ve sokağa nasıl yansıyabileceğini, devrimin, sıradan insanların, işçilerin, gençlerin, emeklilerin hayatlarında neleri değiştirebileceğini, Komünist rejimin orduya, sosyal hayata ve iş hayatımıza ne etkide yansıyacağını, patronlara neler olacağını anlatıyor.

Filmden bir sahne;

Etiketler

Taner Saygı

Merhaba! Ben 17 yaşında lise son sınıfı okuyan bir öğrenciyim. Boş zamanlarımda bilgim olduğu konularda yazmayı seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı