Bilgisayar Oyunları

Son 10 Yılın En Beğendiğim Oyunlar Listesi

Evet başlığa son 10 yılın en beğendiğim oyunlar listesi yazmış olabilirim ama tam olarak öyle olmayacak aslında yani birazcık clickbait yemiş olabilirsiniz. Ne alaka diyecek olursanız 20 yaşındayım ve ciddi anlamda oyun oynamaya başladığım dönem 2012 civarları olması lazım. 2012’de yeni bilgisayar almıştım ve aynı yıl Crysis 3 çıkmıştı, o güne kadar başka bir oyunu bu kadar beklediğimi hiç hatırlamıyorum. Çok normal çünkü o zaman 13 yaşındaydım ve o güne kadar oynamış olduğum oyunlar GTA Vice City, Need For Speed Undergound 2 ve Dragon Fable adındaki bir tarayıcı oyunundan ibaretti. Daha sonradan Crysis 2’yi keşfetttim oynadım, bitirdim ve Crysis 3’ü beklemeye başlamıştım. 2012’nin Şubat ayında Crysis 3’ün çıkacağını öğrendiğimde havalara uçmuştum. 2012’nin Şubat ayı geldi ve Crysis 3’ü satın aldım oynadım ve bitirdim ama bitirdikten sonra içimde bir boşluk hissettim (oyunun sonu kötü falan değildi aksine çok da güzeldi) ama onu bitirdikten sonra oynayabileceğim yeni oyun yoktu. Yıllar geçti çok farklı oyunlar oynadım ve bugüne kadar oynadığım bu oyunlardan en beğendiklerimi bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden söyleyeyim en beğendiğim oyunlar listem tamamen kişisel bir liste ve oyunları herhangi bir sıraya koymayacağım.

Son 10 Yılın En Beğendiğim Oyunlar Listesi

Crysis 3

Crysis 3 - En Beğendiğim Oyunlar

Girişte bahsettiğim gibi Crysis 3’ün yeri benim için apayrı bir yeri var. Kısaca özet geçmem gerekirse bu oyun serisi benim için en güzel FPS oyunu serisidir. Battlefield ve CoD serisini genel olarak insanlar daha fazla beğenir ama bence Crysis serisi bu iki seri arasında orta yolu bulmayı başarmış bir oyun.

 

Star Wars: Jedi Fallen Order

Jedi Fallen Order - En Beğendiğim Oyunlar

EA Games ve Respawn Entertainment’ın Star Wars oyunlarında ki son şansı olan bu oyun benim için kesinlikle bir sürprizdi. Souls-like mekaniklerine sahip olmasına rağmen zorluk ayarı yapılan tek oyun olabilir belki ve bu özelliği sayesinde oyun çok fazla sattı ve beğenildi.

 

League of Legends

League of Legends

Bunun için nereden başlasam en ufak bir fikrim yok. 7 yıl önce ,evet yine 13 yaşındayken, bu oyuna arkadaş tavsiyesiyle başladım ve o andan itibaren MOBA oyun türü hayatımın sonuna kadar bırakamayacağım bir oyun türü oldu. 7 yıl önce bana bu oyunu 7 yıl oynayacaksın ve oyunun 10. yılında Riot Games Türkiye’nin yapacağı kutlama etkinliğine katılacaksın deselerdi inanmazdım ama gel gör ki bu yaşandı.

 

Heroes of the Storm

Heroes of The Storm - En Beğendiğim Oyunlar

MOBA türünde bir oyun çıkarmakta geç kalan Blizzard 2 Haziran 2015’te Heroes of the Storm’u(bundan sonra yazıda HotS diye ifade edicem) çıkartarak MOBA türünü yeniden tanımlayacaklarını söylediler ama ne yazık ki başarısız oldular çünkü o dönem piyasada çok başarılı 2 tane MOBA oyunu vardı; LoL ve DOTA 2. Her ne kadar Blizzard istediği başarıyı yakalayamamış olsada HotS hala daha benim favori MOBA oyunum.

 

Diablo 3

Diablo - En Beğendiğim Oyunlar

Blizzard Entertainment’ın oynadığım ilk oyunu Diablo 3. Benim oyunu satın alıp oynamaya başladığım dönemde Diablo 3 daha yeni çıkmıştı Reaper of Souls expansion ı yoktu. Şu an ki kadar hızlı ve eğlenceli bir oyun değildi bence ama eski Diablo oyuncuları için çok güzel bir oyundu (auction house faciasını saymazsak) ama bu insanlara yeterli gelmedi eski oyuncularda yavaş yavaş oyunu bırakmaya başlamıştı Blizzard’ın bir hamle yapması lazımdı bunun için ve o hamle Reaper of Souls’u çıkarmaktı. Bu oyunun bu listede olmasının sebebi ise ilk oynadığım action-RPG olması, bugüne kadar hala daha oynuyor olmam ve diğer action-RPG ler gibi bana sıkıcı gelmiyor olmasıdır.

 

Overwatch

Overwatch  - En Beğendiğim Oyunlar

Diablo 3 ile Blizzard’ın oyunlarıyla tanıştıktan sonra diğer oyunlarını da oynamaya başladım. Hearthstone ve HotS’u sırasıyla çıktıkları gibi oynamaya başladım ve artık BlizzCon denen bir şey olduğunu biliyordum ama ne zaman olduğu veya nereden izleyebileceğimi bilmiyordum. Daha sonrada youtubeda bir videoya denk geldim ve Blizzard’ın Overwatch adında yeni bir FPS oyunu yaptığını gördüm diğer FPSlerden çok farklıydı çünkü MOBA ile karıştırılmıştı. Her karakterin kendine ait rolü ve yetenekleri vardı adeta mükemmel bir komboydu. Oyunu ön siparişe açılır açılmaz aldım ve sabah akşam oynamaya başladım. Ardından 6 kişilik bir arkadaş grubumuz oldu ve GİST 2018’de turnuvaya katıldık ve birinci olduk.

 

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim  - En Beğendiğim Oyunlar

Skyrim’i ne zaman satın aldım bilmiyorum ama arkadaş tavsiyesi üzerine aldığımı hatırlıyorum. Bu oyun bence bugüne kadar yapılmış en güzel RPG oyunu EVET WITCHER 3’den DAHA İYİ.

 

Borderlands 2

BL2 - En Beğendiğim Oyunlar

Bu oyun için söylemek istediğim çok fazla şey var ama yazıyı çok uzatmak istemiyorum. Ancak şunu bilin ki bu oyun serisi favorimdir bunun üstüne oyun serisi tanımam BL 3’üde oynadım o da güzel ama BL2 kadar güzel olmamış bence.

 

Detroit: Become Human

Detroit

Bu oyun hakkında tek bir şey söylemek istiyorum. Bugüne kadar çıkmış en iyi interaktif film türündeki oyundur change my mind.

 

Batman: Arkham Knight

Arkham Knight - En Beğendiğim Oyunlar

Lego Batman oyunları hariç bütün Batman oyunlarını oynamış biri olarak bu oyun en iyi Batman oyunudur. Evet Batman: Arkham City’den daha iyi.

 

Terraria

Terraria

Çoğu arkadaşlarım bu oyunu 543 saatcik oynadığım için benimle dalga geçiyorlar ama bugüne kadar oynadığım en eğlenceli ve en sıkmayan oyun budur.

Zevkle Oynayabileceğiniz Hikayeli Oyunlar

Etiketler

Alptimur Uygun

Bilgisayar mühendisliği okuyan sıradan bir geek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı