Bilgisayar OyunlarıKonsol OyunlarıOyun

Arkadaşınızla Birlikte Oynayabileceğiniz En İyi Co-Op Oyunlar

Arkadaşınızla Birlikte Oynayabileceğiniz En İyi Co-Op Oyunlar

En İyi Co-Op Oyunlar

Arkadaşınızla Birlikte Oynayabileceğiniz En İyi Co-Op Oyunlar, bu yazımızda sizlere yabancı bir deyimle ”Couch Co-Op Games” olan ‘‘Uzanın Kanepeye Beraber Oynayın” dediğimiz, arkadaşlarınızla tek ekran veya ayrı ayrı ekranlarda oynayıp eğlenebileceğiniz oyunları derledik.

Couch co-op oyunları, rekabetçi çok oyunculu oyunlardan daha samimidir. Sadece siz ve bir arkadaşınız veya partneriniz olduğunda, eğlenmek ve vakit geçirmek için en iyi yoldur. Tek oynadığımız çoğu oyun bize pek de iyi eğlenceli anlar sunmayabilir, özellikle bazı oyunlar yanında birisi olmasa bile belli bir akışa sahiptir ancak güzel bir şekilde kurgulanmış iki kişlilik yardımlaşma ve iş birliği gerektiren oyunlar, sıkıldığınız anda size eğlenceli dakikalar sunabilir. Aşağıdaki listede arkadaşınız ile birlikte kesinlike eğlenebileceğiniz harika oyunlar var.

 

Co-Op Oyun Nedir?

Aynı odada bulunan veya oyun içerisinde beraber bulunan (en az) iki kişinin tek bir ekran/platformda oynayabildiği, oyun içinde birlikte ilerleyebildiği oyun modudur. Örnek vermek gerekirse Playstation’da ki Pes veya Fifa birer Co-Op oyunudur. Oyun platformlarından (Origin,Steam,Uplay) çevrim içi buluşup aynı oyuna girdiğiniz, Portal 2, Left 4 Dead 2 birer Co-Op oyunudur.

 

 

Overcooked

En İyi Co-Op Oyunlar
Overcooked

Platformlar: PC, PS4, Xbox One, Switch
Oyuncu Sayısı: 2-4

Neden Bu Oyun?: Arkadaşlarınız Arasındaki Gordon Ramsay’i Keşfedebilirsiniz 😀

Siparişe göre yemek yapmak için garip mutfaklarda birlikte çalışın. Overcooked gerçek bir profesyonel mutfak deneyimi yaşatıan güzel bir rol yapma oyunudur. Hatta o kaos içinde kendinizi arıkadaşınıza bağıran bir sinirli şef olarak veya fırça yiyen bir başka aşcı olarak bulabilirsiniz.

 

Snipperclips

En İyi Co-Op Oyunlar
Snipperclips

Platformlar: Nintendo Switch
Oyuncu Sayısı: 1-4

Neden Bu Oyun?: Eğlenceli Bir Portatif Puzzle Oyunu

Snipperclips, sizin ve arkadaşlarınızın garip şekillere girdiğiniz neşeli bir bulmaca oyunudur. Yaratıcı ve sevimli karakterler ile, zaman zaman yolunuzu çizmenize izin verecek kadar shambolik(düzensiz) doğaçlama yollara imkan sunar.

 

Divinity: Original Sin 2

En İyi Co-Op Oyunlar
Divinity: Original Sin 2

Platformlar: PC
Oyuncu Sayısı: 1-2

Neden Bu Oyun?: Karakterin Kaderine Kendi Ellerinizle Yön Vermek İçin

Divinity: Original Sin 2, kaderini ve seçimleri sizin belirlediğiniz aksiyon dolu bir rol yapma oyunudur. Diğer rol yapmalardan farkı ise oyunun akışını sizin değiştirebiliyor olmanız. Oyun, iki oyuncunun geniş karakter yelpazesindeki herhangi bir karakter ile rol yapmasına ve savaşmasına izin veriyor. İkinci oyuncu savaştan sohbete kadar her şeye katılabiliyor.

Bu yazımızda birbirinden eğlenceli 3 ücretsiz bilgisayar oyununu derledik, ilginizi çekiyorsa göz atabilirsiniz.

[ilgilikarti2 perma=”https://weblenow.com/eglenceli-3-ucretsiz-bilgisayar-oyunu/”]

 

Rock Band 4

En İyi Co-Op Oyunlar
Rock Band 4

Platformlar: Xbox One, PS4
Oyuncu Sayısı: 1-4

Neden Bu Oyun?: Müzik Meraklıları İçin Çılgınca Eğlence Sunabiliyor.

Rock Band’ın oyunu 10 yıl öncesine kadar dünyanın çoğu yerinde bir oturma odası figürü olduğunu herkes bilir, hiç oynanmasa bile o odada o gitar olurdu :D. Şarkı söylemek, davul çalmak ya da farklı bir enstrüman çalmak olsun, Rock Band 4 sizi bir yıldız gibi hissettiriyor. Bir odada dört arkadaşınızla yapabileceğiniz en birleştirici şeylerden birisi olabilir, tabii ki bunun için ekipmanı da gerekli.

 

Brothers: A Tale of Two Sons

En İyi Co-Op Oyunlar
Brothers: A Tale of Two Sons – En İyi Co-Op Oyunlar

Platformlar: Android, iOS, PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One
Oyuncu Sayısı: 2

Neden Bu Oyun?: Gözyaşı İçin 🙁

Öncelikle yazar ağlıyor, kesinlikle muhteşem bir Co-Op deneyimi sunuyor ve bir yazar tavsiyesi partneriniz mümkünse kardeşiniz olsun. Brothers sadece bir video oyunu değil, iki oyuncuyla çok daha etkili olan güzel bir masal. Brothers: A Tale of Two Sons derin anlam yüklü bir macera oyunudur. Eğer bu oyunu oynarsanız yıllarca hafızanızda kalacaktır emin olun 🙁

 

Lara Croft and the Temple of Osiris

En İyi Co-Op Oyunlar
Lara Croft and the Temple of Osiris

Platformlar: PC, PS4, Xbox One
Oyuncu Sayısı: 1-4

Neden Bu Oyun?: Oynanabilir Bir İndiana Jones Filmi 😀

Eski bir macera romanı gibi olan Tomb Raider oyunu Lara Croft and the Temple of Osiris co-op klasikleri arasında takdire şayandır. Farklı karakterler ile her oyuncuya farklı bir rol verir. Bulmaca çözümleri biraz belirleyici olabilir ama kolay ve eğlencelidir eğlenceli zamanlar geçirmeniz için tavsiye ederiz.

 

Super Mario 3D World

En İyi Co-Op Oyunlar
Super Mario 3D World – En İyi Co-Op Oyunlar

Platformlar: Wii U
Oyuncu Sayısı: 1-4

Neden Bu Oyun?: Bir Grup Yetişkin İnsan İçin Eğlenceli Bir Mazi

4 kişiye kadar birlikete oynayabileceğiniz klasik bir Mario oyunu ama bu sefer 3 boyutlu, kendi klasik bölümler haricinde değişik bölümler de eklenerek çok eğlenceli şeyler ortaya çıkarılmış.

 

Portal 2

En İyi Co-Op Oyunlar
Portal 2

Platformlar: PC, Mac, Xbox 360, PS3
Oyuncu Sayısı: 1-2

Neden Bu Oyun?: Olağanüstü Bölüm Ve Oyun Tasarımı

Old But Gold, Portal 2’den daha iyi bir co-op bulmaca oyunu olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle iki kişi için tasarlanmış bir hikayesi var ve zihin deneylerinin üstesinden geldiğinizde size müthiş bir başarı hissi veriyor. Ancak bir şeyler başarmak için defalarca deneyip başarısız olduğunuz ve sinir krizleri geçirdiğiniz anlar da olabilir ancak her şeyin bir çözümü var 😀

 

Minecraft

En İyi Co-Op Oyunlar
Minecraft

Platformlar: Her Şey Olabilir (hesap makinesi bile)
Oyuncu Sayısı: 1-4

Neden Bu Oyun?: Eve Gelen Misafir Çocuğu İçin Bulunmaz Nimet

Minecraft hiç kimse için dünyanın en popüler oyunlarından biri değildir. Kimlerle oynadığınıza bağlı olarak tamamen farklı bir oyun: Kızınızla sonsuz zombi öldürme macerası, oğlunuzla birlikte yaratıcı bir kum havuzu, annenizle bir ev inşa oyunu. Ne tür bir sistem ile oynuyor olursanız olun, çok oyuncu ile eğlenceli dakikaların garantisini verebiliriz.

Etiketler

Hüseyin Can Yıldırım

Selam. Ben Hüseyin Can Yıldırım 18 yaşındayım ve öğrenciyim. Ufaklıktan beri oyunlara büyük ilgim vardır ve boş zamanlarımda gerek oyunlar gerekse diğer konularla ilgili yazılar yazmak için buradayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı