OyunOyun Haberleri

Quantic Dream Oyunları PC’ye Çıkıyor!

Quantic Dream Oyunları PC’ye Çıkıyor!

Oyun dünyasında ismi artık bomba haberlerle anılan Epic Games; Playstation’a özel olarak çıkartılan quantic dream oyunları Detroit: Become human, Beyond Two Souls ve Heavy Rain, Epic Games Store bünyesinde PC oyuncuları ile buluşacak! Quantic Dream Oyunları PC’ye Çıkıyor…

quantic dream logo

Yakın tarihte Sony ile yolları ayrılan Quantic Dream, NetEase firması ile anlaştı ve artık tüm platformlara oyun geliştirmeye başlayacağını açıkladı. Şimdilerde ise konsol oyuncularını yerlerinden hoplatacak bir haberle büyük ses getiren oyunlarını Epic Games Store bünyesinde PC kullanıcıları huzuruna sunuyor.

Her Platform İçin Geliştirmeye başlayacaklar

beyond-two-souls

Sony firmasıyla yollarını ayıran Quantic Dream, Epic Games Store bünyesinde sunulacak oyunları dışında yeni geliştirecekleri oyunlarının da her platformdaki oyuncularla buluşacağı anlamına geliyor. Bu Playstation portalına oyun geliştirmeyi bırakacakları anlamına gelmiyor, sadece Playstation Exclusive adı altında geliştirmeyecekler. Bundan sonra çıkacak Quantic Dream oyunları hem PC’ye, hem konsollara çıkabilir. Oyun dünyası için oldukça sansasyonel bir atılım gerçekleştiren Quantic Dream, Playstation kullanıcılarının olumsuz düşüncelerine karşın diğer platformlardaki oyuncular bu işe oldukça sıcak bakıyorlar.

Konsol Sattıran Oyun Artık PC’de!

epic games detroit become human

İlk çıktığında büyük ses getiren, oyuncuların ağzının suyunu akıtan, hatta ve hatta heyecandan koltuklarına çivileyen oyun Detroit: Become Human’ da bu oyunlar arasında yere sahip. Sırf bu oyun için Playstation 4 satın alan insanlar olmuştu (evet çok ciddiyim, üst komşum bile aldı). Konsol sattıran oyunun belli bir aradan sonra da olsa PC platformuna giriş yapması büyük bir oyuncu kitlesinin ilgisini ve heyecanını topladı (özellikle ben. Sizi bilmem ama ilk duyduğumda havalara uçtum :D).

Steam İle Rekabet Kızışıyor Mu?

epic games vs steam

Bu gerçekleşen olayların bir de Steam ve Epic Games ile arasında geçen kısım var. Epic Games bu atılım ile birlikte oyuncular arasında bir hayli değer kazandı, ama bu hareketi Steam’i tahtından indirebilecek güçte mi? Bana soracak olursanız oldukça önemli bir gelişme, PC platformunda kendine artık belli bir yer edinmeye başlayan Epic Games, Steam’i tahtından indirecek güce sahip değil ama bu tarz atılımlar devam ederse kendine kalıcı bir yer edinebilir. Böylelikle rekabet artar, oyun dünyasındaki tekellik azalır, firmalar kullanıcı çekmek için farklı teknikler uygular (indirim, bedava oyun dağıtma gibi. Bilin bakalım bu teknikleri kim kullanıyor?).


Şu yazımıza da göz atmanı tavsiye ederiz. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz eğlenceli Co-op oyunlarını derledik.

Arkadaşınızla Birlikte Oynayabileceğiniz En İyi Co-Op Oyunlar

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı