OyunOyun Haberleri

Apex Legends Yeni Karakteri Octane’i Tanıttı!

Apex Legends Yeni Karakteri Octane’i Tanıttı!

Yakın zamanda Electronic Arts tarafından çıkarılan yeni battle royale oyunu Apex Legends, yeni karakterini tanıttı. Apex Legends Yeni Karakteri Octane’i Tanıttı!

Karşınızda Octane!

Voiceline’ları ve duruşuyla oldukça enerjik ve yerinde duramayan bir imaj sergiliyor, bu imajıyla Octane; oyunda hız arayanlar, kill leaderlığa oynayan tryharderlar için cazibe merkezi özelliği taşıyor. Oyunun çıkışıyla birlikte halihazırda bulunan 8 karakter arasına yeni eklenen karakter Octane’in özellikleri ise şöyle;

Pasif yeteneği: Swift mend

Octane, çatışma halinden çıktıktan belli bir süre sonra canını yenilemeye başlar. (Evet, bence de güçlü bir özellik)

Taktiksel yeteneği: Adrenaline junkie

Octane, kendine bir şırınga uygular. Bu şırınga, kendisine 8 saniye boyunca %30 hareket hızı avantajı sağlarken canının %10 kadarını kaybetmesine sebep olur. 8 saniye geçtikten sonra ise eski hızına geri döner ve sağlığı yenilenmeye başlar. (Bu özellik, çatışma arayan, kill peşinde koşan oyuncular için bulunmaz bir nimet bence. Tabii bu özelliğin canınızın belli bir kısmına mal olduğunu unutmamak gerek)

Ultimate yeteneği: Launch Pad

Octane, oyunda bulunan herkesin kullanabileceği bir zıplama tahtası kurar. Zıplama tahtası ne uzun ne de kısa mesafe katetmenizi sağlar. (Çatışma içerisinde kullanmak için oldukça ideal bir yetenek. Hızlı bir şekilde konumunuzu değiştirerek rakibinizi şaşırtabilirsiniz, veya en kötü ihtimalle siper alacak yer bulursunuz)

Octane dışında başka karakterler de gelecek mi?

Oyun dosyalarını didik didik eden birtakım insanlar, içlerinde Octane’in de olduğu bir liste sızdırmışlardı. Bu durum oyuncuları hayrete düşürdü ve bir o kadar da sevindirdi. Octane konusunda haklı çıktılar ama diğer karakterler konusunda size kesin bir bilgi vermek yanlış olur. Bu tarz sızıntılar her türlü oyunda olabiliyor. Bazıları haklı çıkıyor, bazıları haksız çıkıyor, bazıları ise birkaç eksikle de olsa doğru olabiliyor. Bu sızıntılardan kaçı doğru çıkar bilinmez ama yapımcılar oyunu canlı ve oynanabilir tutmak istiyorsa oyuna yenilik getirmek zorundalar. Eminim ki Apex Legends’taki karakter havuzu gün geçtikçe genişleyecektir. Kim bilir, belki de sızdırılan tüm bilgiler gerçektir, olamaz mı?

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı