Oyun

League of Legends Ebedi Sistemi – Yeni Ustalık İfadeleri

Oyunu oynayan herkesin elbet diğer şampiyonlardan ayrı bir yerde tuttuğu, onu oynadığı zaman kendini rahat hissettiği ve performansının yüzde yüzünü sergileyebildiği birkaç şampiyon vardır. Bildiğiniz üzere şu an halihazırda League of Legends’ta ustalık dediğimiz bir sistem var. Ama ustalık sisteminde 7. seviye yani en son aşamadan sonra şampiyonla ustalığınızı daha da fazla kanıtlamak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. İşte bu yazımızda çok yakın zamanda gelen ve tam olarak bu konuya çözüm olabilecek bir sistemden bahsedeceğiz: League of Legends Ebedi Sistemi

League of Legends Ebedi Sistemi Geliyor, Fakat Nedir Bu Ebediler?

tam olarak bu konuya çözüm olabilecek bir sistemden bahsedeceğiz League of Legends Ebedi Sistemi

Daha demin de bahsettiğim gibi bir şampiyonda 7.ustalık seviyesine ulaştıktan sonra prestijinizi yalnızca ustalık puanınızla belirliyordunuz. Gelecek olan yeni sistemle bunun daha da ötesine geçebileceksiniz. Karakterlerin farklı farklı sınıflandırıldığı ve her sınıfın kendine özel görevleri olduğu bu sistemde görevleri yaptıkça oyun içi gösterebileceğiniz çeşitli kişisel rekorlar, ustalık ifadenize ek özel işaretler vb. ödüller kazanacaksınız.

İlk duyurulduğunda sadece RP üzerinden satışa sunulacağı ve bunun nedeninin de bu tür ürünlerin diğer popüler rekabetçi oyunlarda da parayla satılması olduğu söylenmişti ve 9.17 yamasında çıkması planlanıyordu. Lakin alınan geri bildirimler üzerine Ebedilerin çıkışının ertelendiğini ve bazı düzenlemeler yaptıklarını bildirdiler.

Düzenlemelerden bahsetmek gerekirse Ebediler artık iki temel sınıfa ayrılıyor: Yaygın ve Özel. Yaygın setler yalnızca şampiyon katletmeler, yok edilen hedefler ve alt etmeler gibi temel ebedileri içerecek. Yıl boyunca 225RP’ye satılacak ve yılda 2 kez olmak üzere öz mağazasında 3500 mavi özden satışa sunulacak. Özel setler ise her şampiyona özel olarak oluşturulmuş setlerdir. Yıl boyunca 590RP’ye satılacak ve her sette 3 özel ebedi bulunacak.

 

Sınıflar

Muhafız

lol ebedi muhafız

Çatışmalarda şampiyonlara kitle kontrolü etkileri uygulamak

Örnek Şampiyonlar: Sejuani, Nunu

 

Kolcu

League of Legends Ebedi Sistemi Kolcu

Tanklayarak, kalkan vererek veya rakip saldırılarını engelleyerek hasar ve kitle kontrolü etkilerini azaltmak

Örnek Şampiyonlar: Braum, Shen

 

İmparatoriçe

lol ebedi imparatoriçe

Üstün mikro ve makro oyun; kusursuz oynayış veya karar verme

Örnek Şampiyonlar: Fiora, Ezreal

 

Rehber

lol ebedi rehber

Takım arkadaşlarının oyun kurmasına imkân tanımak ve savaşlarda boy göstermek

Örnek Şampiyonlar: Soraka, Sona

 

Savaşçı

League of Legends Ebedi Sistemi Savaşçı

Olabildiğince doğrudan ve acımasızca hasar vermek

Örnek Şampiyonlar: Mordekaiser, Darius

 

Dümenci

lol ebedi dümenci

Akıl oyunlarıyla rakipleri aldatmak

Örnek Şampiyonlar: Shaco, Teemo

 

Ebedinin Ateşini Yeniden Yakmak

Bildiğiniz üzere ustalık seviyesi 6 ve 7’ye gelmeden önce 5.seviyeye kadar belli bir süre oynayarak (iyi ya da kötü) 5.seviyeye geliyor sonrasında ise oyunda S- ve üzeri notlar alarak 6. ve 7. seviyeye ulaşıyoruz. Ebedilerde de bu durum geçerli. Ebedinin ateşini yakmak bir bakıma ustalık seviyesinde 5.seviyeye ulaşmakla benzer bir durum. Riot’un yaptığı açıklamaya göre Ebedinin ateşini yakmak, ustalık seviyesini 5 yapmakla eşdeğer bir süre. Ebedinizin ateşini yaktığınızda elbet yeni dönüm noktaları elde edeceksiniz.

League of Legends

Eğer oyun içinde hedefinize ulaşırsanız bu şekilde ulaştığınız hedef oyun içindeki oyuncular tarafından görülebilir olacak. Aynı zamanda hedefiniz oyun sonu ekranında da yine görülebilir olacak

League of Legends

Eğer setinizdeki tüm ebedilerin ateşini yakarsanız ustalık ifadenize ek bir simge kazanacaksınız. Ve bu etki tutuşturduğunuz set sayısına göre artış gösterecek. Son seviyede ise aşağıdaki şekilde olacak

League of Legends

Evet, League of Legends’a yakın zamanda gelecek olan Ebedi sistemi özetle bu şekilde. Elbet gelmeden önce alınan geri bildirimlerle yine üzerinde oynama yapılabilir ve oyuna eklendikten sonra da çeşitli değişimlere uğrayabilir ama güncel hali bu şekilde.

Vodafone Freezone LoL Şampiyonu ve Worlds 2019

Etiketler

Ömer Mert Yüksek

Zamanının çoğunu oyuna ayıran birisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı