Oyun Haberleri

Vodafone Freezone LoL Şampiyonu ve Worlds 2019

Vodafone Freezone LoL Şampiyonu

League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde 5. maça gidildi ve şampiyon belli oldu. Yarı finallerden yükselen Royal Youth ve Bahçeşehir Supermassive, Türkiye Büyük Finali’nde 2. kez karşı kaşıya geldi. 9.16 yamasında oynanan bu karşılaşmada kupayı kaldıran ve Worlds 2019 ön elemelerine gidecek olan taraf Royal Youth oldu. 2019 Vodafone Freezone LoL Şampiyonu Royal Youth.

Vodafone Freezone LoL Şampiyonu

 

Takım Kadroları

Bahçeşehir SuperMassive

Üst- fabFabulous
Orman- Stomaged
Orta- Frozen
Nişancı- Zeitnot
Destek- Wolf

 

 

 

 

Royal Youth

Üst- Armut
Orman- Closer
Orta- Cyeol
Nişancı- Pilot
Destek-Tolerant

 

 

 

 

Worlds 2019 Ne Zaman ve Nerede?

Vodafone Freezone LoL Şampiyonu

Worlds 2019, 2 Ekim tarihinde başlayacak. 4 senenin ardından ise oynanacak bölge tekrardan Avrupa’da oynanacak. Ülkemizi temsil eden Royal Youth, ön eleme maçlarını ve çıkmayı başarırlarsa grup aşamalarını Berlin’de oynayacak. Çeyrek final ve yarı final Madrid’de final ise Paris’te.

 

Riot Games Ülke Müdürü ve TESFED Başkanı E-spor Sahnesi’nde

Vodafone Freezone LoL Şampiyonu

Riot Games ülke müdürü Onur Tamer ve Türkiye E-spor Federasyonu başkanı Alper Afşin Özdemir, Riot Games E-spor Sahnesi’ndeydi. Onur Tamer verdiği röportajda Riot Games E-spor Sahnesi hakkında “Dünyada ilk 3’te, Avrupa’nın da en büyük e-spor sahnesi olarak kuruldu. Burda insanlara, oyunculara, herkese keyifli bir şekilde yüksek kalitede yayın izleyebilecekleri, vakit geçirebilecekleri, topluluk organizasyonuna katılabilecekleri, bizlerle veya profesyonel oyuncularıyla iletişime geçebilecekleri çok güzel bir alan yarattık.” sözlerini söyledi.

Türkiye E-spor Federasyonu (TESFED) başkanı Alper Afşin Özdemir ise Türkiye’de e-sporun gelişimi üzerine “TESFED kurulalı 1 yıl oldu ve bu 1 yılda da aslında e-sporun Türkiye’de daha ileriye taşınması hakkında belli başlı adımlar attık. Bundan sonrasında da yine yapımcı oyuncu firmalarımızla beraber bir araya gelerek e-sporu nasıl daha hızlı büyütürüz, dünyada Türkiye’yi nasıl öncü e-spor ülkesi haline getiririz gibi çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Vodafone Freezone LoL Ligi Yarı Finalleri Tamamlandı

Etiketler

Lahmacun

Bir parça boş idik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı