OyunOyun Haberleri

2019 Vodafone Freezone LoL Ligi Yarı Finalleri Tamamlandı

Vodafone Freezone LoL Şampiyonluk Ligi Yarı Finalleri Tamamlandı

Vodafone Freezone LoL Şampiyonluk Ligi Yarı Finalleri Tamamlandı. Riot Games Espor Sahnesi’nde düzenlenecek olan League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde karşılaşacak ilk takım, ligi 1. bitiren Royal Youth olurken finalde oynayacak diğer takım ise ligi 2. bitiren Bahçeşehir Supermassive oldu. Türkiye Büyük Finali, 31 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek. 2. kez karşı karşıya gelecek olan bu iki takımdan, kazanan taraf kupayı kaldırarak 2 Ekim başlayacak olan Worlds 2019 ön elemelerine girmeye hak kazanacak.

 

Royal Youth vs Team Aurora

Yarı finallerinin ilk karşılaşmasında ligi 1. sırada tamamlayan Royal Youth ile, 5. sırada tamamlayan Doğuş Üniversitesi Aurora karşılaştı. Bu 5 maç sürecek olan seriyi ilk 3 maçta kazanan Royal Youth yüzü gülen taraf oldu ve finale adını yazdırdı.

Seri boyunca yasaklanan ve seçilen şampiyonlar:

Vodafone Freezone LoL

 

Serinin sonunda ise MVP seçilen oyuncu toplam 21/2/17 KDA ile Royal Youth’un Koreli alt koridoru Na “Pilot” Woo-hyung oldu.

Vodafone Freezone LoL

 

Bahçeşehir Supermassive vs Galatasaray Espor

Yarı finallerinin 2. karşılaşmasında lige kötü başlayıp sonradan silkelenerek 2. sıraya yerleşen Supermassive ile ligi 3. sırada bitiren Galatasaray Espor karşılaştı. Bahçeşehir Supermassive, 5 maçlık seride rakibini 3-0 yendi ve finale çıktı. Serinin en çok tartışılan konusu ise arka arkaya 2 maç Galio seçimiydi. RelegateTV’ye röportaj veren Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya ise “İlk oyun Akali aldık. Akali’nin Aatrox’a karşı gideceğini düşünmediler. Büyük ihtimalle Akali oynamam diye düşündüler. O yüzden Galio aldılar. İkinci oyun Qiyana’yı ormana gitmez diye düşündüler. Furkan oynayamaz diye düşündüler ama yine ormana gitti. İkinci oyunu sırf bu yüzden kazandık. Benim gözümde böyle.” diyerek Galatasray Espor’un Galio seçimini yorumladı.

Seri boyunca yasaklanan ve seçilen şampiyonlar:

Yarı finallerin son karşılaşmasında mükemmel oyunlar sergileyen ve seriyi toplamda 21/5/17 KDA ile bitiren Bahçeşehir Supermassive orta koridor oyuncusu Kim “Frozen” Tae-il MVP seçildi.

Vodafone Freezone LoL

Oynadığınız dereceli maçların hepsinin VICTORY olmasını dilerim. Türkiye Büyük Finali’nde tekrar görüşmek üzere…

Vodafone Freezone LoL Şampiyonu ve Worlds 2019

Etiketler

Lahmacun

Bir parça boş idik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı