OyunOyun Haberleri

Taktik Savaşlarına Gelecek Olan Yeni Aşamalar

Taktik Savaşlarına Gelecek Olan Yeni Aşamalar

League of Legends’in taze oyun modu olan Taktik Savaşları(Teamfight Tactics) normal sunuculara gelmesiyle beraber, oyuncuların ilgisini fazlasıyla üzerine çekmeyi başarmış yakın zamanda eklenen dereceli moduyla da bu ilgiyi hat safhalara çıkartmıştır. Bu yazımızda henüz normal sunuculara gelmemiş, muhtemelen League of Legends’ın bir sonraki yamasında göreceğimiz birkaç eklemeden bahsedeceğiz. Taktik Savaşlarına Gelecek Olan Yeni Aşamalar

 

Dövüşçü Sınıfına Yeni Bir Aşama

taktik savaşlarına gelecek olan yeni aşamalar

Bildiğiniz üzere şu an oyunda Dövüşçü buffının iki aşaması bulunuyor. 2 dövüşçüde dövüşçülerimiz  300 ilave can alırken, 4 dövüşçüde ise 700 ilave can alıyor. Ancak yakın zamanda gelecek bir yamayla eklenecek olan yeni bir aşama ise, 6 dövüşçü de 1200 ilave can olacağı yönünde. Oyunda Blitzcrank, Cho’Gath, Rek’Sai,Volibear ve Warwick olmak üzere 5 tane dövüşçü şampiyon bulunmakta olduğunu varsayarsak oyuna yeni bir dövüşçü şampiyonun eklenebileceğini söyleyebiliriz.

 

Silahşor Sınıfına Yeni Bir Aşama

taktik savaşlarına gelecek olan yeni aşamalar

Silahşor buffında ise 2 silahşorde %50 ihtimalle fazladan 1 rakibe saldırı ve 4 silahşorde yine %50 ihtimalle fazladan 2 rakibe saldırı olmak üzere iki adet aşaması bulunurken yakın zamanda gelecek olan güncellemeyle 6 silahşorde %50 ihtimalle fazladan 3 rakibe saldırı şeklinde üçünçü bir aşama eklenecek. Oyunda halihazırda Tristana,Graves,Lucian,Miss Fortune ve Gankplank olmak üzere 5 silahşor bulunuyor. Buna dayanarak oyuna yeni bir silahşor şampiyon ekleyeceklerini söyleyebiliriz.”Söyleyebiliriz” diyorum çünkü; şampiyon değil de Spatula ile birleştirilince Silahşor buffı veren bir eşya da getirebilirler, o nedenle net bir şey söylemek pek mümkün değil. Aynı durum Dövüşçü buffı ve diğer bufflar için de geçerli.

 

Şekil Değiştirici Sınıfına Yeni Bir Aşama

Şekil değiştiricilerde ise oyunda halihazırda alabileceğiniz tek buff 3 şekil değiştiricide şekil değiştirdiklerinde %60 ilave azami can kazanmaları üzerine. Ancak yakın zamanda gelecek olan güncellemede ikinci bir aşamaya sahip olacak şekil değiştiriciler 6 tane oldukları müddetçe şekil değiştirdiklerinde %100 ilave azami can kazanabilecekler. Gnar, Elise, Nidalee,Swain ve Shyvana olmak üzere oyunda 5 şekil değiştirici bulunuyor. Yeni bir şekil değiştiricinin aramıza katılması yine muhtemel görünüyor.

 

Kılıç Ustası Sınıfına Yeni Bir Aşama

taktik savaşlarına gelecek olan yeni aşamalar

Kılıç ustalarıyla alabileceğiniz 3 kılıç ustasında %45 ihtimalle bir ilave saldırı ve 6 kılıç ustasında %45 ihtimalle iki ilave saldırı aşamalarının yanı sıra oyuna yakın zamanda 9 kılıç ustasına dört ilave saldırı aşaması eklenecek. Biraz ütopik durduğunun farkındayız, ama bütün kompozisyonunuzu kılıç ustaları üstüne yapmak isterseniz elbet avantajı olan bir buff. Oyunda bulunan Fiora,Gankplank,Draven,Shen,Aatrox ve Yasuo olmak üzere 6 kılıç ustasının yanına üç yeni kılıç ustası ekleneceğini söylemek pek mümkün görünmüyor. Çünkü halihazırda spatula ve nişancı yayını birleştirip bir şampiyonu kılıç ustası yapabiliyorsunuz. Oyuna yeni bir kılıç ustası şampiyonunun eklenmesi fazlasıyla muhtelemen ama bu üç tane değil de iki tane olabilir. Net olarak üç dememiz doğru olmaz.

 

Bufflar,Nerfler ve Bug Fixler

Yakın zamanda gelecek yama ile Ahri,Mordekaiser,Poppy,Morellonomicon, Büyücü Sınıfı ve Vahşi Sınıfı’nın güçleneceğini; Tristana,Volibear,Demir Solari’nin Broşu, Suikastçı Sınıfı ve Elemantalist Sınıfı’nın zayıflayacağını da söylemeden geçmeyelim.

Dediğimiz gibi, bahsettiğimiz sınıflardan yeni şampiyon görmemiz fazlasıyla olası. Ama yine de kesin net bir bilgi Riot tarafından bizlere aktarılmadığı veya test sunucularına düşmediği için net konuşmamız mümkün değil. Şampiyon çıkartmayıp eşya da koyabilirler ve spatulayla bunu birleştir şu buffı aç diyebilirler. Ama en büyük olasılık oyuna yeni şampiyonların ekleneceğinden yana. Sizce şampiyon eklenecek mi, eklenecekse bu hangileri olacak yorumlarda bunlardan bahsedebilirsiniz. Kendinize iyi bakın, bir başka yazıda görüşürüz.

League of Legends Taktik Savaşları – Yeni Oyun Modu

Etiketler

Ömer Mert Yüksek

Zamanının çoğunu oyuna ayıran birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı