Bilgisayar OyunlarıOyun

PC Platformu İçin En iyi Strateji Oyunları

PC Platformu İçin En iyi Strateji Oyunları

PC Platformu İçin En iyi Strateji Oyunları, bu yazımızda strateji oyunu meraklıları için kesinlikle oynamaları gereken oyunları derledik.

Pc, platformunda oynayabileceğimiz birçok oyun türü sunmakta bize, ancak strateji oyunları diğer türlere göre çok az bulunuyor ve bunların da sadece bazıları yerli yerinde diyebileceğimiz strateji oyunları. Ben de bu platform için çok popüler (ve önemli) bir oyun türü olan strateji oyunları için güzel bir liste düzenledim.

Peki strateji oyunu hangi oyunlara denir? Güzel bir soru çünkü oyun sektörü çok fazla büyüdüğü için önüne gelen herkes, oyunlar çıkartıp kategorilendiriyor ve çoğu hayal kırıklığına sebep oluyor, öncelikle güzel bir strateji oyunu için bize ne lazım onu öğrenelim:

Strateji oyunları oynayana sorumluluğu hissettirmeli, insan kendini ekonomik sıkıntıya ve ordunun yetersizliğine kaptırmalı değil mi 😀 veya düşmanları nasıl yeneceğini düşünmeli kısaca size o sorumluluk hissini vermeli kendinizi bir yönetici olarak görmenizi sağlamalı.

Sid Meier’s Civilization V

Sid Meier’s Civilization V

Ne diyebilirim ki? Kategorisindeki bir ”Titan”, sadece en iyi Civilization oyunu değil, PC’de yayınlanan en iyi oyunlardan biri. Stratejiniz ne olursa olsun, savaş, diplomasi veya keşif olsun, Civilization V hepsini kapsıyor.

Evet Civilization VI çok iyi olabilir ancak bu listede Civilization V’i devirebileceğini düşünmüyorum.

 

Crusader Kings II

Crusader Kings II

Çoğu strateji oyunu^, savaşları ve ekonomileri yönetirken Crusader Kings II daha fazlasını yapıyor. Aynı zamanda kalbi yönetiyor. Bir oyun, Orta Çağ Krallığı’nı iş, suikast ve evlenme gibi şeylerle yürütmenin geleneksel stratejik kaygılarıyla harmanlayabiliyorsa büyüklerin yanında En iyi Strateji Oyunları listesinde bulunmayı hak ediyor.

 

Endless Legends

Endless Legends

Bir yandan, Civilization’a çok benziyor! Öte yandan, piyasadaki en yeni strateji oyunlarından biri oluyor. Civilization’un temelleri ile birleştirilmiş kolay kullanıcı arayüzü ve kurgusunun çılgın şeylere yol açmasıyla Endless Legend de En iyi Strateji Oyunları listesine girmeye hak kazandı.

 

Total War: Shogun 2

En iyi Strateji Oyunları
Total War: Shogun 2

Total War serisi, PC strateji oyunlarının köklerinden biridir. Ve Shogun 2 de en işlevsel Total War sersinin oyunudur. Bonus paketi olan Samurayların Düşüşü bile bu En iyi Strateji Oyunları listesine girmesi için yeterli olur .

 

Homeworld

En iyi Strateji Oyunları
Homeworld

Bu oyun adeta bir sanat (Özellikle müzikleri). Boş bir 3 boyutlu uzayda, uzay gemilerinin filosunun etrafında hareket etmeyi zor bir kontrolle ve müthiş bir keskinlikle harmanlamışlar ve mükemmel yapmışlar. Son güncellemede sadece müzik eklediler, çünkü oyun bir harika 😀

 

Age of Empires II: Age of Kings

Age of Empires II: Age of Kings

Sadece AOE deyip sussam bile yeterdi aslında bu yazıda, ancak biz yine de en iyisini söyleyelim sizin için AEO II kesinlikle muhteşem bir oyun ve bu seriyi sevenler için bir vazgeçilmez. Haritaların ve inşa edebileceğiniz orduların ölçeği ve tahkimatlara verilen önem… Hepsi bir araya geldi. Merak ediyorsanız, 2013 HD versiyonunu öneririm kesinlikle bir bakın

Etiketler

Hüseyin Can Yıldırım

Selam. Ben Hüseyin Can Yıldırım 18 yaşındayım ve öğrenciyim. Ufaklıktan beri oyunlara büyük ilgim vardır ve boş zamanlarımda gerek oyunlar gerekse diğer konularla ilgili yazılar yazmak için buradayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı