Bilgisayar OyunlarıOyun

Dizlerinizin Bağını Çözebilecek En İyi Korku Oyunları

Dizlerinizin Bağını Çözebilecek En İyi Korku Oyunları

Aralarında gerçekten çok ürkütücü oyunlar olan bu listemizde, dizlerinizin bağını çözebilecek en iyi korku oyunları nı derledik. Bir kaçına önceden de aşina olmuşsunuzdur. Aralarında bilmediğiniz ve gerçekten sizi korkutacak oyunların olduğunu düşünüyorum.

 

Outlast

en iyi korku oyunları

Bulunan görüntülerin üzerinde çalışıyor olsan bile, Outlast cehennem kadar korkutucudur. Bir akıl hastanesinde, Aklın ve bir gece görüş kamerasından başka bir şey kullanmayan bir gazetecisin. Oyunun çoğu karanlıkta geçer, yani kamera en iyi arkadaşın olur. Kameranın pilleri hızlı bir şekilde tükenerek; saklanmak, izlemek ve koşmak gibi akıllıca seçimler yapmaya zorlar.

DLC olmadan her zevkini alamazsınız ve DLC genişlemesinde, kesilmeyi içeren bir seri var… göreceksiniz.

 

Dead By Dylight

en iyi korku oyunları

Bu oyun tamamen gerilim üzerinedir. Oyunda bir katil ve 4 tane hayatta kalmaya çalışan insanlar vardır. amaçları jeneretörü açıp kaçmaktır. Ama katilden kaçmak o kadar da kolay değildir. Çünkü katil tek çeşit değildir. Bu ne demektir ki oyunda birden fazla katil vardır ve hepsi özel yeteneklere sahiptir bunun yanında pasif özellikler de mevcuttur. Bunlara perk denir. Oyun biraz karışık sayılabilir ama çok oyunculu bir şekilde arkadaşlarınız ile birlikte oynadığınız vakit oyun tadından yenmez hale geliyor. Katillerin yanı sıra aynı şekilde hayatta kalmaya çalışanlarda da çeşit mevcuttur. Kalp atışları hızlanıyor kaçsan iyi olur…

 

Fatal Frame 2: Crimson Butterfly

en iyi korku oyunları

En iyi korku oyunları listemize girebilecek birkaç korkutucu oyundan biridir. Crimson Butterfly’dan bu yana birkaç Fatal Frame oyunu vardı, ancak ikincisi korku fotoğrafçılığını kesin olarak kabul ediyor. Fatal Frame’de, düşmanlar heryerde mevcuttur: onlar hayaletlerdir. Onlara dokunamazsın, bazen onları göremezsin, ama her zaman oradalar. Saldırıdan kurtulmak için dehşet verici bir moda. Ancak Fatal Frame ilginç bir uzlaşma sunuyor.

Kamera Obscura, ruhları incitebilecek sihirli bir cihazdır. Oyun, savaş başlayana kadar üçüncü kişi bakış açısı ile oynanır. Burada her şey birinci şahısa geçer ve aniden ürkütücü fantomlarda fotoğraf mermileri ateşlenir. Ugh.

 

Siren: Blood Curse

en iyi korku oyunları

Yıllar sonra, Siren’deki birkaç seriyi düşüneceğim: Blood Curse ve shudder. Blood Curse oynamış olan herkes kiliseye yaklaşmayı ve neden bahsettiğimi bilir. Siktir et onu. Ölümcül Çerçeve gibi, Siren de kendini kimsenin kavrayamadığı zarif bir mekanik ile farklılaştırıyordu. İşin sırrı, çevrenizdeki düşmanların zihnine atlayabilmenizdir. Haritayı öğrenmek için düşmandan düşmana sıçrayabilirsiniz. Tehditkar Shibito’nun gözlerine baktığınızda, ekran yarıya bölünür. Siren’de, düşmanlar – kısa bir süre – arkadaşlarınızdır. Onlar olmadan hayatta kalmanın bir yolu yoktur.

 

Alien: Isolation

en iyi korku oyunları

Oyunlar, Ridley Scott ve H.R. Giger’in canavarını derin uzaydan almamışlar. Birisinin ilkel uzaylıları yeniden korkutabilmesi gerekiyor, ama Alien: isolation’un onu çıkarması çok kolay gözükmüyordu.
Çığlık atmaktan yorulabileceğiniz, gerilim ve aksiyon dolu bir oyun. Tabii ki, Alien: isolation’un gameplay’i yaklaşık 10 saat sürüyor, yani oyuna tabiri caiz ise çakılıp kalabilirsiniz. uyarmak gerekir: Umarım havasız dolaplarda sızlanmanmaz ve sabırla ölmeyi beklersiniz.

 

Condemned: Criminal Origins

en iyi korku oyunları

Acımasızlık, bu kınanmalı. Çok sayıda oyun birinci şahısta gerçekleşir, ama bu oyun gibi değerli birkaçı bu deneyimi ham ve sinir bozucu hale getirir. Oyun kasıp kavurucu derecededir iliklerinizde bile hissedebilirsiniz. Hikaye bir şekilde uzaylı bir komploya ve başka bir saçmalığa dönüşüyor, fakat bu şehir sokaklarının altında bir yumruk kavgasının ortasında olduğunuzda nerede ise hiç sıkıntı çıkartmıyor. Condemned hakkında dikkat çekici olan şey, A.I. kaçarak ve saklanarak seninle uğraşmaya çalışır. En az aydınlatma, ve bol gölgeler içeren bir oyunda, bu oyun “ah, sanırım sıçtık” anını ortaya çıkartır. Böylece en iyi korku oyunları listemize eklemiş bulunduk.

 

[ilgilikarti2 perma=”https://weblenow.com/pc-platformu-icin-en-iyi-strateji-oyunlari/”]

 

Dead Space

en iyi korku oyunları

The Dead Space serisinin ilk oyunundan bu yana istikrarlı bir düşüş yaşandı ve Dead Space 2 üzerindeki Dead Space’in kişisel tercihi Alien ve Aliens hayranları arasındaki bölünmeye oldukça benziyor. (Alien doğru cevap, ama ben burada objektif olmaya çalışıyorum.) Ölü Uzay, sürpriz unsuruna dayanır; Yedi silahlı bir şeyin nihayet bir hava boşluğundan dışarı zıpladığı anları nasıl anlatacağını biliyor.

Uzun ve iyi oyuncular için bir koridorda aşağı inerken, arka planda yankılanan çığlık sesleri. Yaratıkların havalandırma deliklerinde hışırdadığını duyacaksınız. Gerilim, bir kırılma noktasına kadar dayanır. Şansınız varsa, oyun çevrenizde hareket eden şeyleri öldürme memnuniyetini sunar. Çoğu zaman, oyun gölgede canavarlarını korur, sizi bir sonraki kapıdan dikkatli bir şekilde geçmeye zorlar, çığlık atan bir ölümün ne zaman ortaya çıkacağını bilemezsiniz.

 

PT. silent Hills

en iyi korku oyunları

(İptal edilen) dehşet kralına selam verin! P.T.’nin korkunç bulmacalarını ve kafa karıştırıcı oyunlarını savunmak yok, ama Hideo Kojima’nın Silent Hills için oynanabilir teaser’ı ile ilk saat, hasta tasarımının en son teknoloji ile eşleştirilmesiyle mümkün olanın altını çizen unutulmaz bir deneyim. P.T.’nin tekil, eziyetli koridorunun fotogerçekçi kalitesi, tanıdık ve duygusal olarak bozucu bir yere dönüşüyor. Hepimiz böyle bir koridordaydık. Hepimiz köşede bir şey olup olmadığını merak ettik. P.T.’de var. PS4’te P.T.’si olan arkadaşların varsa, sonunda bunu oynamak için kendilerine borçlusun.

 

Until Dawn

en iyi korku oyunları

2015’in en hoş sürprizlerinden biri olarak bilinenin aksine Until Dawn, korku dünyasına aşina olan herkes için bir zorunluluktur. Oyuncuların karakterlerinin kaderi üzerinde şaşırtıcı miktarda kontrol vardır. Kartlarınızı doğru oynarsanız, tüm bunların en seksi olanını bile kırabilir ve herkesin hayatta kalmasını sağlayabilirsiniz! Eşim ve ben bizim pencereleri kapatmaya son vermiştik, insanlar apartmanda bize korkunç şeyler olduğunu düşünüyordu. Böylece en iyi korku oyunları listemize son oyunumuzu da eklemiş olduk.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı