EdebiyatKültür

Hayat İlerliyor Arkadaş

Hayat İlerliyor Arkadaş

Diziler, kitaplar, filmler, kafeler, arkadaşlar, aile. Hayat ilerliyor arkadaş. Kimi yaşlanıyorum, kimi ne güzel diye triplere giriyor. Bazıları ise bu konuyla fazla ilgilenmiyor. Bence haklılar da. Önemli olan yaşlanmak, yaşlanmamak değil çünkü. Önemli olan bu hayatta yaptıkların ve bıraktığın izler. Bu izleri bırakırken kendinle sürüklediklerin; İyi veya kötü anlamda. Bir şekilde iz bırakmak lazım. Tabii kötü olup olmaması sizin tercihinize kalmış.

Hayat Acımasız Arkadaş

Koskoca 4 senelik emeklerinin karşılığını almak isteyenler sınav öncesi kapanan kapılar yüzünden ömründen çok şey alacak olan 1 sene kaybediyor. Kimi yıllardır kalbinin diğer parçasını bulmak için yorgun ve depresif halde, durmaksızın arıyor. Bazıları bulduğunu zannederken kendini onun sillesini yemiş halde buluyor. Bir tek aşk mı acımasız yapıyor hayatı; Tabii ki hayır! Bir işçi evini aldığı maaşla geçindiremediğinden kendini sırf sesini duyurabilmek için yakıyor. Ülkede tecavüz olayları yaşanıyor, toplumda derin yaralar açılıyor; 1 belki 2 hafta gündemde durup, sadece günü geldiğinde hatırlanan hüzünlü olaylara dönüşüyor. Dininde gözüken bazı insanların her haltı yemesi, dininde gözükmeyenlerin de dindardan daha dine uygun yaşaması kadar çelişki dolu aynı zamanda hayat. Entrika dolu, kimsenin doğru konuşmayı artık bilmediği, her lafın içinde mana aratan bir hayat.

[ilgilikarti2 perma=”https://weblenow.com/boslugun-boslugunun-metni/”]

Aslında Tam Olarak Rengarenk Hayat

Her renk var. Siyahından, tozpembesine; Her renk barınıyor hayatta. Her biri farklı anlam içeriyor ve hayatı hayat yapıyor. Ne saçma değil mi hayatı renklerle tasvir etmek? Biz insanlar böyleyiz işte; hep açıklanamayanı açıklamak, yapılamayanı yapmak gibi bir uğraşımız var. Biraz da açgözlülük olsa gerek bu. Hep daha fazlasını istiyoruz, her konuda. Daha uzun ömür, daha çok güç. Bu aynı zamanda hırsa da giriyor. Bu ne kadar bugüne kadar çoğu icadın bulunmasına yaramışsa da, bizim sonumuzu getirecek olan da belki bu hırs ve açgözlülük olacak.

 

Hayat Tatlı Arkadaş

Geceleri şehrin ışıklarını seyretmek, tam herşeyden yıldığını hissederken elinden tutan bir el, Deniz kenarında sevgilinle, dostunla ya da ailenle izlediğin yakamoz ve dinlediğin dalga sesi, yaptığın işe ruhunu katmana yardımcı olan arkada dinlediğin müzik ve dahası bu hayatı tatlı yapıyor arkadaş. Bu tatlılıklar bizi bağlı tutuyor bu hayata, yaşama umudu, sevinci veriyor. Bu tatlılıklara hep bağlı kal arkadaş!

Etiketler

Mehmet Akif Özgürer

Merhaba! Adım Mehmet Akif ama sadece Akif desen de yeterli olur :) 19 Yaşındayım. Atatürk Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisiyim. Lise yıllarından beri başta edebi türde olmak üzere çeşit çeşit yazılar yazmaktayım. Tabii bilgisayar tutkumdan dolayı orada da yazılarımı görebilmeniz mümkün. Daha çok kafama göre yazıyorum anlayacağın...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı