Çizgi RomanSinema

Sinister Six’i Tanıyalım: Doctor Octopus Kimdir?

Sinister Six’i Tanıyalım: Doctor Octopus Kimdir?

Sinister Six’i Tanıyalım: Doctor Octopus Kimdir?, yakın zamanda Spider-Man’in PS4 için çıkacak oyununda da bazı üyelerini göreceğimiz Sinister Six’in kuruluş amacı ve üyelerini kısa kısa anlatacağım birkaç yazım olacak. Bugün ele alacağımız üyemiz ise aynı zamanda ekibimizin kurucusu olan: Doctor Octopus.

[mks_highlight color=”#ff6a6a”]Sinister Six’in Kuruluşu[/mks_highlight]

Öncelikle kısaca kuruluşundan bahsedecek olursak hikayemiz Doctor Octopus’un Spider-Man karşısında üçüncü yenilişini almasıyla başlıyor. Doktor, üçüncü yenilişinin ardından hırs yapıyor ve zamanında örümcek arkadaşımız tarafından pataklanmış ne kadar süper kötü varsa hepsine bir çağrıda bulunuyor. Bu çağrıdan sadece 5 kişi geri dönüş yapınca Doktor bu 5 kişiyi “Sinister Six” adı altında topluyor.

Hepsinin amacı Peter Parker’ı alt etmek de olsa pek iyi anlaştıklarını söyleyememiz mümkün değil. Evet, hepsinin tek bir amacı var o da Spider-Man’i yenmek. Peki başarılı olabiliyorlar mı? Hayır. Grup aldığı mağlubiyetin ardından bir daha toplanmamak üzere dağılıyor ve böylelikle grubumuzun hikayesi burada bitiyor.

Kimi çizgi romanlarda farklılık gösterse de -ki çıkacak oyunda da farklı- grubun asıl üyeleri: Vulture, Electro, Sandman, Mystreio, Kraven ve tabi kurucusu olan Doctor Octopus.

Sinister Six- Sinister Six’in Kuruluş Amacı

 

1-) Doctor Octopus

Gelelim söz konusu ekibimizin kurucusu olan Doctor Octopus’a. Asıl adı Otto olan süper kötümüz çoğu süper kötünün yaşadığı gibi zor bir çocukluk geçiriyor.

Babası bir fabrika işçisi olan Otto sürekli babasından şiddet görüyor ve bu da Otto’da çekingenlik, içe kapanıklık, özgüvensizlik gibi birtakım problemlere yol açıyor. Otto’nun babasından şiddet gören annesi Otto’nun babası gibi olmaması için Otto’ya baskı kuruyor ve Otto bu sayede çok kısa bir zamanda en iyi öğrenci konumuna gelebiliyor.

Babasının fabrikadaki ölümü sonrası kendini fiziksel bilime veriyor ve bunun üzerine inanılmaz bir nükleer fizikçi, mucit ve profesör oluyor. Kendisine nükleer testlerde yardımcı olabilmesi için ahtapot kollarından esinlerek dört kollu bir alet tasarlıyor. Bu aleti çip sayesinde kullanabilen Otto, testlerde giden bir yanlışlık sonrası radyasyona maruz kalıyor. Bu da Otto’nun beynini etkiliyor.

Beyni kendini, dört tane fazladan kolu kontrol edebilmek üzere değiştirir ve böylece makineyi zihniyle hareket ettirebilecek hale gelir. Bu da Otto’yu süper bir bilimadamıyken süper bir kötü olmaya sürükler. Karakterimiz Tobey Maguire’nin Spider-Man’inin ikinci serisinde kendini göstermiş ve karakteri Alfred Molina canlandırmıştı

Doctor Octopus- Sinister Six’i Tanıyalım: Doctor Octopus
Etiketler

Ömer Mert Yüksek

Zamanının çoğunu oyuna ayıran birisi.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Güzel bir yazı olmuş Mert bey sayende yeni bir karakter tanıdım.Devamını bekliyoruz.Başarıların devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı