Anime
Popüler

Anime Önerisi: Sakurasou No Pet Na Kanojo İncelemesi

Sakurasou No Pet Na Kanojo

Sorata kaldığı yurtta kedi beslediği için kovulmuş, kedileri çok sevdiği için de onları sokakta bırakamıyor ve onlar için her şeye razı. Sakuraosu yurduna gitmeye bile. Sakurasou okul tarafından belirlenmiş sorunlu, tembel ve huysuz öğrencilerin bulunduğu bir yurt. Fakat Sorata, gayet normal olduğu için onun bu yurtta yaşamını sürdürmesi hiç de kolay olmayacak, ta ki Shiina adında ki kız onlara katılana dek. Sorata bundan sonra günlerini dolu hemde o kadar dolu yaşayacak ki, Sakurasou onun için bir evden farklı olmayacak!

Komedisi aşırı derecede fazla olmasa bile, izlerken güldüğüm tarafları çokça oldu. Bazı zamanlar Shiina’nın hareketleri insanın sinirlerini fazlasıyla zorlasa bile, nasıl desem tatlılığı yüzünden pek laf yapamıyoruz. Bu animede her şey orantılı şekildeydi. Tam yerinde güldürüp tam yerinde duygusal moda sokuyordu bizi. Animenin komedi tarafına gelelim, komedi tarafı daha çok Shiina’nın yanlış yaptığı hareketlerle oluşturulmuş örneğin;

Gibi tatlı espriler ile komediyi dengede tutuyorlar. Dram konusunda üst düzey bir durum yok, yani bir clannad gibi dram beklemeyin. Aslında bu anime böyle sakinleşmek isteyen, arada gülüp arada hüzünlendiriyor. Dram kısmı evet klişe.

“Benim duygularımı bilsen keşke.”

Gibi klasik cümlelerle hoş tatlı bir dramı var. Esasında bu anime tam anlamıyla kafa dağıtmalık bir anime. 2012 yılında türünün örneklerinden Bakuman çıkmasaymış kesinlikle 2012 sonbahar sezonunun en güzel romantizm animesi olurdu.

Hikaye anlatımına kısa bir göz atalım. İlk olarak her animede olduğu gibi 1-2 bölüm karakter tanıtımları var. Mesela benim bu animede en sevdiğim şeylerden biri ise anlatımda sadece bir karakter üzerinden gitmiyor, tamam kabul genel olarak Sorata üstünden gidiyor ama diğer karakterlerin önemi de azımsanmayacak kadar fazla. Şimdi gel gelelim animemizin karakterlerine.

 

Shiina Mashiro

Animemizin baş tacı olan Mashiro, İngiltereden gelen ve mangaka olmak isteyen bir kızdır. Duygularını pek fazla belli edemeyen Mashiro etrafındakilere sık sık zorluk yaratır.

 

Aoyama Nanami

Hayali Seiyuu olan Nanami, her masrafını kendi karşılamak şartıyla ailesi Suimei Lisesine gitmesine izin vermiştir. Sürekli çalışma zorunluluğu duyan fakat duygularını belli etmemeyi başaramayan tatlı bir kızımızdır.

 

Kanda Sorata

Animemizin baş karakteri olan Sorata, normal öğrenci yurdundan kedileri beslediği için Sakuraosu yurduna nakledilmiştir. Nakledildiği günden itibaren bu yurttan ayrılacağına söz vermiş olmasına rağmen, olaylar pek istediği gibi gitmez.

 

Akasaka Ryuunosuke

Sakuraosu’da yaşayan Ryuunosuke uzunca bir süre sadece AI Maid adını verdiği program ile diğer kişilerin bilgisayarından veya telefonundan iletişi kurar, tabi ki okuldaki devamsızlığı bitince kendisini göstermek zorunda kalır. Ayrıca Ryuunosuke nedenini bilmediğimiz bir şekilde kızlardan aşırı derecede korkar.

 

Kamiigusa Misaki

Sorata’nın onu bir uzaylı olarak düşündüğü noktaya kadar çok iyimser, enerjik, arkadaş canlısı bir kız. Misaki, başlangıçta kabul etmeyi reddetse bile çocukluk arkadaşı olan Jin’e tamamen aşık. Misaki anime konusunda uzmandır ve son derece iyidir. Animelerinden birini satmayı başardı ve hayatının geri kalanında rahatça yaşayabilmek için ondan yeterince para kazandı.

 

Mitaka Jin

Jin, Sakurasou’nun bir başka sakini. Jin, Misaki’ye karşı çocukluğundan beri duyguları vardır. Yine de onun için yeterince iyi olduğunu düşünmüyor ve bunun yerine farklı kızlarla çıkıyor. Jin’in hayali bir oyun yazarı ve senaryo yazarı olmaktır.

 

Ainsworth Rita

Rita, Shiina’nın İngiltere’de yaşarken eski oda arkadaşıydı. Rita, sanat kariyerine devam etmek için Japonya’ya taşınan Shiina’yı destekledi, ancak o zamandan beri fikrini değiştirdi ve Shiina’yı İngiltere’ye geri getirmek için Japonya’ya geldi. Sakurasou’yu ziyaret ederken, kız korkusu nedeniyle garip hale gelen Ryuunosuke’ye aşık olur.

 

Sengoku Chihiro

Chihiro, Sakurasou’daki yurt başkanıdır. O Shiina’nın kuzeni ve Shiina’nın oraya gelebilmesinin sebebi. Aynı zamanda Shiina’nın gözetmeni olması gerekirken Sorata’ya bu görevi veren de Chihirodur. Chihiro, Suimei Üniversitesi’nde iddialı bir öğrenciydi, ancak hayallerini gerçekleştiremedikten sonra okulda sanat öğretmeni oldu. Yine de işine çok az ilgi gösteriyor ve genellikle yurtta dalga geçmeyi ve içmeyi seven tembel bir karakter olarak çıkıyor. Ayrıca kendisine bir eş bulma konusunda da umutsuz duruyor.

Sakurasou No Pet Na Kanojo Değerlendirme Puanları

MyAnimeList Puanı - 8.25
IMDB Puanı - 7.8
Türk Anime TV Puanı - 8.32
Yazar Puanı - 8.5

8.2

Ortalama

Çıkış Yılı: 2012 Ekim - Bölüm Sayısı: 24 - Kategori:  Yaşamdan Kesintiler, Komedi, Dram, Romantizm, Okul, Ecchi(abartılmayacak derecede)

User Rating: 4.75 ( 3 votes)
Etiketler

Eren Demir

21 Yaşında bilgisayar programcılığı bölümü okuyan, anime izleyen, karantina günlerinde inanılmaz derecede can sıkıntısı yaşayan kendi halinde birisiyim. Bazen anime önerileri bazen deneme veya kafama ne eserse onu yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı