Çizgi RomanSinema

Sinister Six’i Tanıyalım: Vulture Kimdir?

Sinister Six’i Tanıyalım: Vulture Kimdir?

Sinister Six’i Tanıyalım: Vulture Kimdir?, Kaldığımız yerden devam edelim, grubumuzun kurucusunu tanımıştık, kim olduğu hakkında biraz bilgi edinmiştik. Sıradaki elemanımız ise Spider-Man denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri olan: Vulture. Peki Vulture Kimdir?

Vulture ve Spiderman kapışması - Çizgi romandan
Vulture ve Spiderman kapışması – Çizgi romandan

Bir önceki yazımdan hatırlayacaksınızdır Otto’nun ne kadar zor bir çocukluk geçirdiğini. Aslında bakarsanız Otto’nun yaşadıkları Adrian’ın -yani karakterimizin asıl adı- yaşadıklarının yanında pek bir iyimser kalıyor.

Ekibimizin kuruluş amacı ve kurucusu hakkındaki yazımızı da okumalısınız…

[ilgilikarti2 perma=”https://weblenow.com/sinister-sixi-taniyalim-doctor-octopus/”]

Adrian küçük yaşta annesi ve babasını kaybediyor. Bu durum Adrian’ı derinden etkilese de Adrian’ın çilesi ne yazık burada bitmiyor. Ebeveynleri öldükten sonra abisi Marcus Adrian’a bakıyor ama bir müddet sonra trafik kazası geçirip belden aşağısını kullanamayan Marcus, kardeşi Adrian’ın bakımına muhtaç kalıyor. Yani bir bakıma abi-kardeş rol değiştiriyor.

Yaşadığı onca zorluğa rağmen derslerinde başarılı olan Adrian eğitimini elektrik mühendisi olarak tamamlıyor.

Vulture
Vulture

İyice yaşını başını alan Adrian kendine Gregory adında bir ortak buluyor ve kendi dükkanını açıyor. İşin elektrik kısmıyla Adrian ilgilenirken; Gregory daha çok finansal yani kağıt işleriyle ilgileniyor. Adrian kendini bütünüyle işine -en çok da giyenin uçmasını sağlayan zırhına- veriyor. Tabi bunu fırsat bilen alçak ortağı Gregory, bir entrikayla şirketin bütün hisselerini üzerine geçiriyor.

Bunu öğrendikten sonra sinirlenen Adrian ofisi basıyor. Orda kısa süren bir tatsızlık yaşanıyor ve patron konumunda olan Gregory, Adrian’ı kovuyor.

Örümcek-Adam: Eve Dönüş filminde Vulture
Örümcek-Adam: Eve Dönüş filminde Vulture

Adrian, şirketin bir süre sonra satılığa çıkacağını öğrenince ortağının ondan çaldığını düşündüğü paraları -hatta belki de fazlasını- ve kendi tasarımı olan zırhını çalıyor. Suç işlemenin vermiş olduğu zevkle yanıp tutuşan Adrian bunu bir alışkanlık haline getiriyor. Çizgi romanda Spider-Man’le karşı karşıya gelmesi ise şu şekilde işleniyor:

Bildiğiniz üzere Peter Parker Daily Bugle gazetesine fotoğraflar çekiyor. Vulture arkadaşımızın da bu zamana kadar hiç fotoğrafını çekebilen olmamış hani robot resimler falan çizilmiş o şekilde aranıyormuş. Yani kısaca bu onun hoşuna gidiyor,bununla övünüyormuş. Peter Parker da onun fotoğrafını çekince onun peşine düşüyormuş.

Karakterimizi yakın geçmişte Tom Holland’ın Spider Man Homecoming filminde görmüştük. Karaktere Micheal Keaton can vermişti.

Vulture ve Spiderman kapışması - Hayran çalışması
Vulture ve Spiderman kapışması – Hayran çalışması

 

Etiketler

Ömer Mert Yüksek

Zamanının çoğunu oyuna ayıran birisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı