EdebiyatKültür

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

“Geldikleri gibi giderler”. Gittiler de. Bizim olanı bizden almaya çalışanlara inat kurtardı atalarımız bu cennet vatanı. Bugün şanlı bir gün dostlar. Bugün zafer günü, kurtuluş günüdür. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının milletle omuz omuza vererek bizim olanı bizden almaya çalışanları bozguna uğrattıkları kadim gündür. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

Bugün Biraz İçim Buruk Aslında.

Bu güzel, mutlu günde bile bizi korumak için dağda ovada canını hiçe sayan kahraman Mehmetçiklerimiz can veriyor. Ocaklara ateş düşüyor. Birde bazen öyle insanlar görüyorum ki. Tarihini, geçmişini bilmeden sadece ağzı olduğu için konuşan, yorum yapan ve bu vatanı bize sunabilmek için canını malını hiç düşünmeden feda eden insanları karalayan insanlar burkuyor yüreğimi. Atatürk’ün çok güzel bir sözünü hatırlatmak ve herkesin aklının bir köşesinde tutturmak isterim; “Tarihini bilmeyen milletler, yok olmaya mecburdur.”

 

Bugün Zafer Günüdür,  Bugün Hüzne Yer Yok!

Böyle bir günde bu kadar buruk, can sıkan konular konuşmak olmaz. Bugün yaptığımız her şey için, ülkemizdeki güzel olan her şey için bu insanlara minnettar olmalıyız. Bizim için kazandıkları bu büyük zaferi asla unutmamalı ve unutturmamalı, elden gelen bütün imkanlarla, bu zaferi kutlamalıyız. Bu vatan için canını vermiş, bu vatanı korumak adına bir şey yapmış her insana bunu borçluyuz.

 

Biz Şanslı İnsanlarız, Şanlı İnsanlarız.

Bunu gereksiz bir övünme olması için yazmıyorum. Hakikaten öyleyiz. Bizim kadar vatanına, toprağına ve bayrağına aşık bir millet zor bulunur şu koca dünyada. Biz yıllarca bir sürü toplumla omuz omuza yaşamış, kimsenin boyunduruğu altına girmemiş, boyunduruğu altına aldığı milletlere de hiçbir zaman zulmetmemiş bir milletiz. Yıllarca hep diğer devletler tarafından itilip kakılmış, gerektiğinde nice Nene Hatunlar, Halime Onbaşılar, Sütçü İmamlar, Hasan Tahsinler ve Mustafa Kemaller çıkarmış bir milletiz. Zorunda kalırsak nicelerini daha çıkarabiliriz. Bizim kanımızda var bu. Bu vatana gelmiş ve gelecek tüm Mustafa Kemaller ’in vücutları elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak bu millet, bu vatan ilelebet payidar kalacaktır.

 

Etiketler

Mehmet Akif Özgürer

Merhaba! Adım Mehmet Akif ama sadece Akif desen de yeterli olur :) 19 Yaşındayım. Atatürk Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisiyim. Lise yıllarından beri başta edebi türde olmak üzere çeşit çeşit yazılar yazmaktayım. Tabii bilgisayar tutkumdan dolayı orada da yazılarımı görebilmeniz mümkün. Daha çok kafama göre yazıyorum anlayacağın...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı