GündemOyun Haberleri
Popüler

İşte ESL Pro League Sezon 9 Şampiyonu

İşte ESL Pro League Sezon 9 Şampiyonu Team Liquid

ESL Pro League sezon 9 finalleri tamamlandı. Büyük final Fransa’nın Montpellier kentinde yapıldı. 4 ligden (Amerika, Avrupa, Asya, Okyanusya) finallere çıkan 16 takımın arasından 1. olan takım Amerika temsilcisi Team Liquid oldu. Toplamda $600.000 ödül havuzundan Team Liquid $250.000 kazanırken 2. olan Fransa temsilcisi G2 Esports ise $80.000 kazandı.  Finallere kalan diğer takımların sıralamaları ve kazandıkları ödül şu şekilde:

ESL Pro League Sezon 9

 

Final Maçı G2 Esports vs Team Liquid – ESL Pro League Sezon 9

Finalde Avrupa liginden çıkıp gelen Fransa temsilcisi G2 Esports ve Amerika’yı temsil eden Team Liquid karşı karşıya geldi. Bu final mücadelesi bo5 şeklinde oynandı. 5 maçlık oyunun harita seçim ve yasaklamaları: Ban -> (G2)Mirage, (Liquid)Train; Pick -> G2 – Dust2, Nuke Liquid – Overpass, İnferno

ESL Pro League Sezon 9

İlk maç Fransa temsilcisi G2 Esports’un seçtiği Dust2 haritasında oynandı. CT tarafında başlayan G2 Esport, maçın başlarında üstünlük kurmayı başardı fakat Team Liquid, G2’nun yıkıcı oyununa cevap buldu. Stewie2k’in bombayı müthiş bir şekilde savunması, Team Liquid tarafının farkı kapatarak ilk yarıyı 8-7 bitirmesini sağladı. Oyunun ikinci yarısında her iki tarafın da başa baş gittiği bir mücadele oldu ve oyun uzatmalara gitti. 18-15 biten maç Team Liquid lehine sonlandı.

İkinci maç Amerika temsilcisi Team Liquid’in seçtiği ve 26 oyunda %81 kazanma oranına sahip olduğu Overpass haritası oynandı. Bu maçta Team Liquid ezici bir üstünlük sağlarken G2 Esports ise sadece 3 round skor alabildi ve maç 16-3 bitti.

Üçüncü maç her iki tarafın eşit gittiği, kimi zaman G2’nun kimi zaman da Team Liquid’in öne geçtiği izlemesi keyifli bir mücadele oldu. Bu keyifli mücadelenin sonunda G2, 16-12 ile yüzü gülen taraf oldu.

Dördüncü maç bitmek bilmeyen bir mücadele oldu. Tam 47 round,2 saat süren bu maçta yüzü gülen taraf Team Liquid oldu. Maçı G2 15-14 kazanıyordu. 1v3 kalan Twistzz, maçın G2 Esports lehine sonlanmasını engelleyerek maçı 15-15 yaparak uzatmalara götürdü.

Uzatmaların ilk başlarında Team Liquid önde götürürken G2 arayı kapatarak 18-18 yaptı. Tekrar uzatmalara gidildi. İkinci uzatmalarda da değişen bir şey olmadı ve 21-21 bitti. Üçüncü uzatmalarda en sonunda aradaki skor farkını 3 yapan Team Liquid, maçı 25-22 bitirdi ve kupayı kaldırmaya hak kazandı.ESL Pro League Sezon 9 Şampiyonları

Final mücadelesinin sonunda MVP seçilen oyuncu ise daha önce DreamHack Masters Dallas MVP ödülünü alan Jonathan “EliGe” Jablonowski oldu. Böylece 2. onur ödülünü aldı. Turnuvayı 1.21 rating ile bitiren EliGe; turnuva boyunca 385 öldürmeye ortak oldu ve ayrıca 83 asist skoru ile turnuvanın en yüksek asist skorunu almış oldu.

En İyi Oyuncu Ödülü
Turnuvanın en iyi oyuncusu olarak seçilen Jonathan “EliGe” Jablonowski
Etiketler

Lahmacun

Bir parça boş idik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı