Oyun Haberleri

Rainbow Six Operation Ember Rise Geliyor!

Rainbow Six Siege'in Yeni Sezonu Kapıda

Ubisoft yapımı olan taktiksel FPS oyunu Rainbow Six: Siege, yeni sezonuna kavuşuyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtım videosu yayınlanan Ember Rise sezonunun başlamasına az kaldı. Oyuncular heyecanlı, peki ya siz? Rainbow Six Operation Ember Rise

 

Rainbow Six Operation Ember Rise Geliyor!

Operation Ember Rise ile birlikte bizi birçok şey bekliyor. Kanal haritasının güncellenmesi, iki yeni operatör ve eski silahlara eklenti güncellemeleri sezonun oyunculara getirileri arasında. Yeni gelen operatörlerin özelliklerine bir bakış atmaya ne dersiniz? Bence de geçelim!

 

Taaruz Operatörü: Amaru

Rainbow Six Operation Ember Rise

Amaru, Operation Ember Rise ile birlikte gelecek olan operatörlerden biri. Kendisine birincil silah olarak GSG 9 ekibinin bir üyesi olan IQ’nun LMG’si G8A1 ve SAT ekibinden  Hibana’nın pompalı tüfeği olan SuperNova tahsis edilmiş. İkincil silah olarak ise SAS ekibinin el tabancası olarak geçen SMG-11 ve GEO ekibinin ITA12S’i sunulmuş. Amaru’nun kendisine has olan özelliği olarak ise ‘Garra hook’ adı verilen bir zıpkın tüfeği bulunuyor.

Garra hook, Amaru’ya oldukça yüksek mobilite sağlıyor ve onu oldukça tehlikeli bir operatör kılıyor. Bu zıpkın tüfeği ile Amaru açılmamış pencerelere ve çatı eşiklerine, hatta açılmış tavan kapaklarına kolaylıkla tırmanabiliyor. Özellikle spawnkill’e teşebbüs eden defans oyuncuları için tehlike arz ediyor. Ama Amaru’yu kullanmak sanıldığı kadar kolay değil, hatta hiç değil. Özelliğinizi kullanırken oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle açılmamış pencerelere ani girişler yapacağınız zaman çıkan ses oyuncuların hemen dikkatini çekiyor ve sizi daha içeri girmeden camda asılı duran bir cesede dönüştürebiliyor bu ses. Siz siz olun, Amaru ile pencereye kör dalış yapmadan önce iki kere düşünün, veya üç.

 

Defans Operatörü: Goyo

Rainbow Six Operation Ember Rise

Goyo da Amaru gibi bu sezon gelen bir diğer operatör. Defansta yer alacak olan Goyo’nun silahları ise GEO ekibinden Mira2nın Vector .45 ACP hafif makinalı tüfeği ve GIGR operatörlerinden Kaid’in pompalı tüfeği TCSG12. İkincil silah olarak Goyo’ya sadece SAT ekibinin el tabancası olan P229 sunulmuş. Goyo’yu Goyo yapan özelliği ise ‘Volcán Shield’.

Volcán Shield ne mi? Basitçe anlatmam gerekirse yerleştirilebilir kalkanla birleşik olan bir kutu yanıcı madde. Evet hepsi bu kadar. Ama taktiksel olarak oldukça tehlikeli bir özellik. Goyo bu kalkanlardan 3 adet yerleştirebiliyor ve normal kalkanla ön taraftan hiçbir farkı yok. Asıl olay ise arkasında bulunan yanıcı tankı patlattığınızda gerçekleşiyor. Goyo’nun kalkanları ile Taaruz operatörleri artık kalkanlardan atlarken birkaç kez daha düşünmek zorunda kalacak. Ayrıca kalkandaki yakıt tankına dost veya düşman fark etmeksizin ateş edildiğinde kalkan infilak ediyor ve yanıcı madde etrafa yayılıp bir yangın çıkartıyor. Bu infilak olayı eğer kalkanın yakınında yumuşak duvar bulunuyorsa o duvarı da delebiliyor ve delik açabiliyor. Bunların dışında kalkana herhangi bir patlayıcı ile saldırıldığında kalkan tahmin edebileceğiniz üzere infilak ediyor ve bu döngü devam ediyor.

 

Yenilenen Harita: Kanal

Rainbow Six Operation Ember Rise

Yenilenmiş haliyle kanal haritası defans oyuncuları için daha rahat bir oyun sunmayı amaçlıyor. Bilindiği üzere kanal haritası iki farklı binadan oluşuyor, şu anki halinde bu iki binayı defans operatörleri için sadece bir geçit bağlıyor ama taaruz operatörlerinin belli bir limitleri olmadığı için çatı olsun, dış duvar olsun her türlü yolu kullanabiliyorlar. şartları eşitlemek için getirilen güncellemede yeni bir bağlantı noktası kurulmuş ve defans oyuncuları için yeni oynanış stilleri eklenmesi amaçlanmış. Her haritada olduğu gibi bu haritaya da alışmamız biraz zaman alacak ama umarım herkes için güzel bir güncelleme olur (hereford base’e olanları hepimiz biliyoruz).

Zevkle Oynayabileceğiniz Hikayeli Oyunlar

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı