Müzik

Vadi Açıkhava, Sezonunun İlk Konserlerini Gerçekleştirdi

Vadi Açıkhava Konserleri

Vadi Açıkhava, Sezonunun İlk Konserlerini Gerçekleştirdi

İstanbul’un yepyeni açıkhava konser ve etkinlik alanı Vadi Açıkhava, 10 bin kişilik konser mekanı ile müzikseverleri ağırlamaya başladı. Geçtiğimiz sene Tarkan ve Ajda Pekkan gibi çok büyük sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan Vadi Açıkhava bu sene açılışı ”Yüzyüzeyken Konuşuruz” ve ”Haluk Levent” ile yaptı.

 

Kim Bu Yüzyüzeyken Konuşuruz?

yüzyüzeyken konuşuruz

 

Tabii Önce Bir Müzik Grubunu Tanıyalım

2011 yılının Mayıs ayında kurulan Yüzyüzeyken Konuşuruz başta sadece genç bir şarkı yazarının video kamerayla kaydedip yayınladığı şarkılarından oluşan bir projeydi. Sonrasında insanların yayınlanmış olan şarkılara yoğun ilgi göstermesi, projenin internette oldukça yüksek bir şekilde ses getirmesinin ardından Kaan Boşnak, grubun elektro gitaristi Engin Sevik ile beraber güç birleştirme kararı aldı. Kemik kadrosu Kaan Boşnak ve Engin Sevik’ten oluşan Yüzyüzeyken Konuşuruz’un orkestrasında üç yıllık sahne süreçlerinde birçok isim yer aldı.
2013 Eylül’ünde Fono Müzik’ten yayınladıkları Evdekilere Selam albümü ile yayınlanmış eski şarkıları yeniden düzenleyerek dinleyicilerine sundular. Yaptıkları müziği en genel bakışla indie-folk olarak isimlendiriyorlar. Yüzyüzeyken Konuşuruz gitar ve vokalde Kaan Boşnak, elektrik gitarda Engin Sevik, bas gitarda Burak Güngörmüş ve davulda Can Kalyoncu’dan oluşan kadrosuyla konserler vermekte.

 

Vadi Açıkhava, İlk Geceden Gençlerin Akınına Uğradı

Atlantis Yapım tarafından gerçekleştirilen İstanbul Vadi Açıkhava konser alanı, ilk gecede gençlerin yoğun ilgisine maruz kaldı. Yüzyüzeyken Konuşuruz konseri hem gençleri hem ruhu genç olan coşkulu bir kalabalığı orman kıyısındaki en genç konser alanında biraraya getirdi. 5.000’i aşkın dinleyicinin ilk gecede bütün şarkıları “Yüzyüzeyken Konuşuruz” grubuyla beraber söyleyen dinleyiciler tarihi bir geceye de tanıklık etmiş oldular.

Uzun yıllar boyunca İstanbul’un buluşma noktası olma hedefiyle inşa edilen konser alanı hem konforlu dev oturma alanı ile hem de rahat bir görüş ve dinleme imkanı tanıyan açık alanı ile sanatseverlerden ilk gecesinde tam not aldı!

vadi açıkhava konserleri

Deep Turkish Web videolarından ”Ölü Salih” olarak tanıdığımız Baran Ökmen aynı zamanda ”Yüzyüzeyken Konuşuruz” grubunun klavyecisi ayriyeten konserde harika gitar şovu da yaptı 10 parmağında 10 marifet…

 

Uzmanmış Gibi Yorum Zamanı

Zaten daha çok bizim yaşımızdaki gençlere hitap eden grup gerçekten harika bir iş çıkardı, daha konsere girmek için beklerken önümüzde taksiden inmeleriyle büyük bir ilgi oluştu. Özellikle solist Kaan Boşnak karizması,sevecenliği ve eğlenceli haliyle konser boyunca kızlar tarafından yoğun ilgi gördü (yanımdaki kız en az 500 kere aşığım bu adama diyip durdu). ”Kadıköy Kızı” şarkısıyla başlayan konserde 5000 kişi hep bir ağızdan bütün şarkıları söyleyerek harika anlar yaşadı.

vadi açıkhava konserleri

vadi açıkhava konserleri

 

Geri Kalan Konser Programı İse Şöyle;

12 Temmuz Cuma           21:00 GÖKSEL

13 Temmuz Cumartesi    21:00 ATHENA

26 Temmuz Cuma          21:00 MFÖ

27 Temmuz Cumartesi    21:00 LEVENT YÜKSEL

02 Ağustos Cuma            21:00 TEOMAN

03 Ağustos Cumartesi     21:00 KENAN DOĞULU

23 Ağustos Cuma            21:00 KUBAT

24 Ağustos Cumartesi     21:00 SELDA BAĞCAN

31 Ağustos Cumartesi     21:00 MOR VE ÖTESİ

06 Eylül Cuma                21:00 EDİS

07 Eylül Cumartesi         21:00 SİBEL CAN

13 Eylül Cuma                21:00 TEOMAN

14 Eylül Cumartesi         21:00 NİLÜFER

20 Eylül Cuma                21:00 FERHAT GÖÇER

21 Eylül Cumartesi         21:00 MFÖ

22 Eylül Pazar                 21:00 KARADENİZ GECESİ  Merve Yavuz- Ekin Uzunlar-İmera-Öykü Gürman

27 Eylül Cuma                21:00 FUNDA ARAR

29 Eylül Pazar                 21:00 YENİ TÜRKÜ 40. YIL

Etiketler

Hüseyin Can Yıldırım

Selam. Ben Hüseyin Can Yıldırım 18 yaşındayım ve öğrenciyim. Ufaklıktan beri oyunlara büyük ilgim vardır ve boş zamanlarımda gerek oyunlar gerekse diğer konularla ilgili yazılar yazmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı