E-Spor

TESFED FreeZone Türkiye Kupası Şampiyonları Belli Oldu

Türkiye E-Spor Federasyonu tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası şampiyonları belli oldu. TESFED FreeZone Türkiye Kupası karşılaşmaları, Türkiye’de ilk defa bu denli kapsamlı bir organizasyonun gerçekleştirilmesi yanında Türkiye’nin ilk resmi e-spor kupası olma özelliğini de taşıyor.

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası 2019’a Tam 3.345 Oyuncu Katılım Sağladı

Toplam 100.000 liralık ödül havuzunun bulunduğu TESFED FreeZone Türkiye Kupası’na, tam 3.345 e-sporcu katılım sağladı ve takımlar arası ilk karşılaşmalar çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Ön elemeleri geçip finallere katılmaya hak kazanan takımlar, 21-22 Aralık tarihlerinde Türkiye’nin ilk resmi e-spor karşılaşmalarında kupalarını kaldırmak için, Ataşehir FDR Oyun Merkezi’nde bir araya geldi. Çevrim içi elemelerde finallere çıkmaya hak kazanan finalistler 21 Aralık Cumartesi günü FIFA, CS:GO, Zula ve Dota 2, 22 Aralık Pazar günü ise PUBG ve LOL karşılaşmalarını gerçekleştirmek için buluştu.

FreeZone Türkiye Kupası 2019

Türkiye E-Spor Federasyon Başkanı Alper Özdemir ise; “Burada Türkiye Kupamızı düzenlediğimiz bir etkinlikte beraberiz, bu bizim için gerçekten çok önemli bir etkinlik. Şuan ilkini düzenlediğimiz ama daha sonraki seneler için de planladığımız, Türkiye’deki e-sporun resmi manada en büyük kupasını hayata geçiriyoruz. 21-22 Aralık tarihlerinde burada 6 oyunu barındıran, ülke geneli 3 bin üzeri oyuncunun katıldığı ve 106 finalist oyuncumuzla beraber kazananları belirlediğimiz bir kupadayız. Bu ve benzeri projeler bundan sonraki süreçte daha fazla hayatta olacak. Bizim de açıkçası en çok önem verdiğimiz projeler bu manada kitlemizle bir araya geldiğimiz böylesi projeler.” ifadelerini kullandı.

İşte TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın Şampiyonları

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nda üst tura çıkmayı başarabilmiş 106 oyuncu, final karşılaşmalarında büyük bir coşku ve heyecanla mücadele etti. İlk gün, CS:GO’da İstanbul Wild Cats takımı, FIFA’da Galatasaray’ın e-spor oyuncusu İMertAL, Dota 2’de Team Closer, Zula’da ise Mod-Z E-spor takımları kupayı kaldıran isimler oldu. İkinci gün ise League of Legends’da Mental5, PUBG’de ise Digital Athletics takımları kupayı kaldıran isimler oldu.

FreeZone Türkiye Kupası 2019

Etiketler

Emir Can Genç

Merhabalar, internet okuruyla buluşmak, bir hobi edinmek ve ilgilendiğim konular hakkında yazmak için Weblenow platformununu oluşturdum. Aynı zamanda hobi olarak grafikerlik yapmaktayım. Ekip arkadaşlarımla birlikte Weblenow adına tek gayemiz, insanlara faydalı olabilecek bir şeyler sunabilmek. Bu web adresinden ufacık olsa bile yararlandıysanız, ne mutlu bize...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Secured By miniOrange