MobilTeknoloji

Yeni Instagram Servisi IGTV Nedir?

Yeni Instagram Servisi IGTV Nedir?

Yeni Instagram Servisi IGTV Nedir? Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni video servisi olan IGTV’yi duyurdu. IGTV ile Youtube’a rakip olmayı hedefleyen Instagram, bunu başarabilecek mi?

IGTV konsept tasarımı

Instagram 1 Milyar Kullanıcı Sayısına Ulaştı!

Geçtiğimiz günlerde 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, aynı konuşmada IGTV adlı video servis platformunu duyurdu. IGTV’nin InstagramTV’nin kısaltılmışı olduğunu söylememe gerek yok herhalde. IGTV, YouTube’a rakip olarak öngörülen (sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi?) bir video paylaşma platformudur.

IGTV videoları dikey olarak çekecek. ( Sayfamız çok fazla dikey içerikle doldu 😀 )

Zaten 1 dakikalık videolar paylaşmamıza olanak sağlayan Instagram şimdi de üç bin altı yüz saniyelik (60 dakika) video paylaşma olanağı sağlayacak.

Igtv konferans
IGTV Tanıtım Konferansı

Dikey olarak video paylaşabileceğimiz IGTV’den para kazanabilip, kazanamayacağınız henüz netleşmiş değil. Ama YouTube gibi bir deve kafa tutmak için bu özelliğin geleceğine kesin gözle bakıyorum. Bu da bizim dikey videolarda reklamlara boğulacağımız anlamına geliyor.

Paylaşılan videolar tam ekran olma özelliğinin yanı sıra hikyelerdeki gibi 24 saat sınırı yok.

[mks_highlight color=”#FFBB00″]Uyarı: IGTV’yi kullanırken eğer zengin değilseniz wifinizin açık ve bağlı olduğunu 2 kere kontrol edin. Harcanan bytelerden İnstagram sorumlu değil, aç kalırsınız :D[/mks_highlight]
Etiketler

Ahmet Batuhan

Selam. Ben Batuhan 18 yaşında herhangi biriyim. Faydalı bir şekilde vakit öldürmek için başlattığımız bu projede yazarlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı