Sinema

İsmet İnönü, Adolf Hitler, Churcill Çiçero Filminde!

İsmet İnönü, Adolf Hitler ve Winston Churcill İlk Kez Çiçero Filminde Beraberler!

II. Dünya Savaşı’na ilk defa Türkiye’nin tarafından bakacağımız Çiçero filmi 18 Ocak’ta vizyona girmeye hazırlanıyor!

Ayla ve Müslüm filminin yapımcısından 2019’un ilk filmi geliyor. Film 2. Dünya Savaşı’nın Kaderini Değiştiren Yüzyılın Casusu Çiçero’yu anlatıyor. 2018’i Müslüm filminin başarısıyla taçlandıran Dijital Sanatlar, 2019’un ilk ayında vizyona girecek Çiçero filmiyle yıla hızlı bir başlangıç yapıyor. Serdar Akar’ın yönettiği, Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in başrolü paylaştığı film, yine gerçek bir hayat hikayesini konu alıyor. Çiçero 18 Ocak’ta sinemalarda!

İsmet İnönü, Adolf Hitler ve Winston Churcill İlk Kez Çiçero Filminde Beraberler! Çiçero film afişi.
Yapımcı Uslu “Proje sadece Türkiye’yi ilgilendirmiyor. İngiltere, Almanya ve Avrupa ülkelerini de ilgilendiriyor. İlk defa bir Türk filminde, Churchill, Hitler, Stalin, Roosevelt ve İnönü birlikte yer alacak. Kadrosu da çok zengin bir film. Biz de bu kadar muhteşem bir hikayenin hakkını vererek çekmek ve bu filmi Türk sinema tarihine kazandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
İsmet İnönü, Adolf Hitler ve Winston Churcill İlk Kez Çiçero Filminde Beraberler! diziden bir sahne.
Çiçero’yu canlandıran Beşikçioğlu film için “Tarihte böyle bir adam var ve hiç değinilmemiş, Türk ve Dünya Sineması kısır döngüde, bu filmi ancak bu yapımcı çekebilirdi” sözlerini söyledi. Film çekimleri Berlin, Macaristan, İstanbul ve Ankara’da yapıldı. Filmin bütçesinin 20 milyon lira civarında olduğu söylenen Çiçero’nun dünyada Ayla’dan daha çok ilgi görmesi bekleniyor.
İsmet İnönü, Adolf Hitler ve Winston Churcill İlk Kez Çiçero Filminde Beraberler! Filmden bir sahne.
Etiketler

Taner Saygı

Merhaba! Ben 17 yaşında lise son sınıfı okuyan bir öğrenciyim. Boş zamanlarımda bilgim olduğu konularda yazmayı seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı