Çizgi RomanSinema

Sinister Six’i Tanıyalım: Electro Kimdir?

Sinister Six’i Tanıyalım: Electro Kimdir?

Sinister Six’i Tanıyalım serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu sefer ele aldığımız isim yine beyaz perdeden aşina olduğumuz ve onu ilk defa The Amazing Spider-Man‘in 6.sayısında gördüğümüz: Electro. Peki Electro Kimdir?

Sinister Six'i Tanıyalım: Electro Kimdir?
Çizgi romanda Electro

İlk olarak karakterimizin gerçek ismi Maxwell Dillion. Marvel “kötülerin kötü geçmişi” politikasından hiç şaşmamış olmalı ki Maxwell Dillion da kötü bir çocukluk geçirmiş. Babası Maxwell daha çocukken eşini, evini terk edip gidiyor. Annesiyle bir başına kalan Maxwell çocukluğunu annesinin dizinin dibinde geçiriyor. Fazlasıyla koruyucu olan annesi Maxwell’in üniversite okumasına dahi karşı çıkıyor.

Annesi öldükten sonra rahat bir nefes alan Maxwell bir elektrik şirketinde işe giriyor. Çalıştığı yerde bir kadınla tanışıyor ve ona ilgi duymaya başlıyor. Bu ikili bir müddet sonra evleniyor lakin evlilikleri çok uzun sürmüyor. Yani kısaca Maxwell terk ediliyor.

 

Sinister Six'i Tanıyalım: Electro Kimdir?
Electro ve Spiderman karşılaşması

Güçlerini nasıl kazandığına gelecek olursak; Bir gün bir arıza düzeltmek için elektrik direğine çıkan Maxwell elektrik akımına kapılıyor ve elektriği kontrol etmesini sağlayan güçler ediniyor. Daha sonrasında ise Electro adını alıp hırsızlık yapmaya başlıyor. Spider-Man’le karşılaşmaları da bu soygunlardan birinde gerçekleşti. Electro ilk karşılaşmalarında örümcek arkadaşımızı yenmeyi başarsa da daha sonra defalarca bunu denemiş lakin başarılı olamamıştır.

Sinister Six'i Tanıyalım: Electro Kimdir?
Spiderman, Electro’yu pataklıyor

İlk yazımda da bahsettiğim gibi Sinister Six’in üyelerinin uzlaşabildiği tek nokta Spider-Man’i alt etmek istemeleri. Electro da bu nedenle Doctor Octopus’un çağrısına yanıt veriyor ama ne yazık ki yine bozguna uğruyor.

Sinister Six'i Tanıyalım: Electro Kimdir?
The Amazing Spider-Man 2 çizgi dizisinde Electro

Electro da her kötü gibi güç delisi. Öyle ki bir keresinde kendisini NY elektrik santraline bağlayıp şehrin tüm elektrik akımını alarak durdurulmaz olmayı hedeflemiştir. Bu onun ölümüne sebep olacakken Spider-Man tarafından kurtarılmıştır. The Amazing Spider-Man 2 filminde bu sahneye yer vermişler altta ki görsel oraya ait.

Sinister Six'i Tanıyalım: Electro Kimdir?
The Amazing Spider-Man 2’da Electro

Dediğim gibi karakterimizi beyaz perdede görmüştük. Andrew Garfield’ın Spider-Man’i oynadığı The Amazing Spider-Man 2 ‘de bu role Jamie Foxx bürünmüştü.

Etiketler

Ömer Mert Yüksek

Zamanının çoğunu oyuna ayıran birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı